Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

AKTUÁLNÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE O CESTOVÁNÍ DO CHORVATSKA

Aktuální vstupní podmínky do Chorvatska od 1.5.

Byly učiněny 2 změny pokud do Chorvatska přijíždí osoby z jiných než zelených zemí:

  • Osoby, které do Chorvatska vstoupí na základě předložení negativního antigenního testu, nemusí se již po deseti dnech od učiněného testu znovu v Chorvatsku testovat. Tato povinnost byla zrušena.
  • Kromě již dříve platných čtyřech podmínkách vstupu do Chorvatska, přibyla i další možnost. Vstup do Chorvatska bude umožněn i: -pokud osoba prodělala Covid-19 a má lékařské potvrzení o prodělané nemoci nebo potvrzení o pozitivním PCR nebo antigením testu, a po prodělané nemoci byla očkována nejméně jednou dávkou, pak se výjimka od povinnosti ukázat Potvrzení o negativním PCR nebo antigenním testu nebo povinnost karantény prodlužuje do uplynutí 5 měsíců od očkování.

Detailní informace o podmínkách vstupu do Chorvatska zde:

v chorvatštině: https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211
v angličtině: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

Videokonference s náměstkyní Ministerstva turistiky a sportu Chorvatska

Dne 9.4. se vedení naší cestovní kanceláře zúčastnilo dvouhodinové Zoom video konference s náměstkyní Ministerstva turistiky a sportu Chorvatska paní Monikou Udovičić a panem Dubravko Miholićem, ředitelem Chorvatského turistického svazu pro Českou republiku. Během rozhovoru byly probrány zásadní otázky směřující na podmínky fungování vstupu do Chorvatska, pobytu v něm a návratu do České Republiky v sezoně 2021. Prozatím můžeme našim klientům sdělit, že se vše vyvíjí velmi pozitivně a v nejbližších dnech budeme informovat o dalším vývoji a podmínkách. Během nedávných Velikonočních svátků byl o Chorvatsko opravdu velký zájem. Největší počty zahraničních turistů byly dle statistik registrovány z Německa a České Republiky.

Pro klienty, kteří se v Chorvatsku budou zdržovat v sezoně 2021 déle než 10 dní připravuje ministerstvo a Chorvatský stát možnost podrobit se antigennímu testu po těchto 10 dnech za zcela minimální symbolickou cenu nebo zcela bezplatně. Chorvatsko intenzivně pracuje na přípravě bezpečné sezony, bezpečných podmínek pobytu turistů v zemi a na co největším zjednodušení vstupu do země a návratu do vlasti.


Nepřehlédněte

Všechny důležité informace o cestování do Chorvatska naleznete zde: PODMÍNKY VSTUPU ČESKÝCH OBČANŮ DO CHORVATSKA


Vyhněte se karanténě po návratu do ČR - Včas si zarezervujte vhodný termín RT-PCR testu

Vzhledem k tomu, že se aktuálně musíte do 5 dnů po příjezdu na území ČR podrobit RT-PCR testu a že se na Vás do doby předložení negativních výsledků testu vztahuje povinná samoizolace, doporučujeme, abyste se už před dovolenou nebo během ní objednali na RT-PCR test. Tím si včas zajistíte vhodný termín a vyhnete se samoizolaci.


Expresní odbavení během pár vteřin na chorvatských hranicích

Doporučujeme vyplnit Vám před cestou vyplnit formulář na webové stránce https://entercroatia.mup.hr/ Formulář je k dispozici v několika jazykových verzích včetně české. Po vyplnění formuláře obdržíte potvrzení nahlášení cesty a zároveň všechny potřebné informace pro pobyt v Chorvatsku.

POZOR! Od 5. 4. 2021 soud zrušil nutnost negativního testu před návratem do vlasti.

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2021 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.05.2021).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube