Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

AKTUÁLNÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE O CESTOVÁNÍ DO CHORVATSKA

Změna podmínek vstupu do Chorvatska od 9.4.2022

v souladu se včerejším oznámením na tiskové konference Štábu civilní ochrany Chorvatské republiky si Vás dovolujeme informovat, že od 9. dubna 2022:

již nebudou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).

Nebude povinné nosit roušky na veřejných prostranstvích (povinnost nadále platí na veřejných místech, kde je vykonávána zdravotní a sociální péče).

Bary a noční kluby nebudou mít omezenou otevírací dobu.

V návaznosti na výše uvedené, pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.

ARCHIV AKTUALIT

Do Chorvatska bez testu

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/do-chorvatska-a-dalsich-zemi-bez-testu-40363731

Návrat z Chorvatska bez karantény.

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/cestovani-na-jadran-nebo-k-balatonu-je-snazsi-40361231

Bezplatné testy přes léto

https://www.lidovky.cz/domov/plan-vlady-pres-leto-by-se-cesi-mohli-bezplatne-testovat-aby-nemeli-tak-velke-naklady-na-dovolenou.A210518_162041_ln_domov_vag

Aktuální vstupní podmínky do Chorvatska od 1.5.

Byly učiněny 2 změny pokud do Chorvatska přijíždí osoby z jiných než zelených zemí:

  • Osoby, které do Chorvatska vstoupí na základě předložení negativního antigenního testu, nemusí se již po deseti dnech od učiněného testu znovu v Chorvatsku testovat. Tato povinnost byla zrušena.
  • Kromě již dříve platných čtyřech podmínkách vstupu do Chorvatska, přibyla i další možnost. Vstup do Chorvatska bude umožněn i: -pokud osoba prodělala Covid-19 a má lékařské potvrzení o prodělané nemoci nebo potvrzení o pozitivním PCR nebo antigením testu, a po prodělané nemoci byla očkována nejméně jednou dávkou, pak se výjimka od povinnosti ukázat Potvrzení o negativním PCR nebo antigenním testu nebo povinnost karantény prodlužuje do uplynutí 5 měsíců od očkování.

Detailní informace o podmínkách vstupu do Chorvatska zde:

v chorvatštině: https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211
v angličtině: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

Videokonference s náměstkyní Ministerstva turistiky a sportu Chorvatska

Dne 9.4. se vedení naší cestovní kanceláře zúčastnilo dvouhodinové Zoom video konference s náměstkyní Ministerstva turistiky a sportu Chorvatska paní Monikou Udovičić a panem Dubravko Miholićem, ředitelem Chorvatského turistického svazu pro Českou republiku. Během rozhovoru byly probrány zásadní otázky směřující na podmínky fungování vstupu do Chorvatska, pobytu v něm a návratu do České Republiky v sezoně 2021. Prozatím můžeme našim klientům sdělit, že se vše vyvíjí velmi pozitivně a v nejbližších dnech budeme informovat o dalším vývoji a podmínkách. Během nedávných Velikonočních svátků byl o Chorvatsko opravdu velký zájem. Největší počty zahraničních turistů byly dle statistik registrovány z Německa a České Republiky.

Pro klienty, kteří se v Chorvatsku budou zdržovat v sezoně 2021 déle než 10 dní připravuje ministerstvo a Chorvatský stát možnost podrobit se antigennímu testu po těchto 10 dnech za zcela minimální symbolickou cenu nebo zcela bezplatně. Chorvatsko intenzivně pracuje na přípravě bezpečné sezony, bezpečných podmínek pobytu turistů v zemi a na co největším zjednodušení vstupu do země a návratu do vlasti.


Nepřehlédněte

Všechny důležité informace o cestování do Chorvatska naleznete zde: PODMÍNKY VSTUPU ČESKÝCH OBČANŮ DO CHORVATSKA


Vyhněte se karanténě po návratu do ČR - Včas si zarezervujte vhodný termín RT-PCR testu

Vzhledem k tomu, že se aktuálně musíte do 5 dnů po příjezdu na území ČR podrobit RT-PCR testu a že se na Vás do doby předložení negativních výsledků testu vztahuje povinná samoizolace, doporučujeme, abyste se už před dovolenou nebo během ní objednali na RT-PCR test. Tím si včas zajistíte vhodný termín a vyhnete se samoizolaci.


Expresní odbavení během pár vteřin na chorvatských hranicích

Doporučujeme vyplnit Vám před cestou vyplnit formulář na webové stránce https://entercroatia.mup.hr/ Formulář je k dispozici v několika jazykových verzích včetně české. Po vyplnění formuláře obdržíte potvrzení nahlášení cesty a zároveň všechny potřebné informace pro pobyt v Chorvatsku.

POZOR! Od 5. 4. 2021 soud zrušil nutnost negativního testu před návratem do vlasti.

Ubytování

slevy LAST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2022 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.08.2022).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube
last-minute