Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Chorvatsko - Panorama - Pag - Zátoka

Další panoramata v letovisku:

Informace o letovisku

Letovisko Pag je správním centrem stejnojmenného ostrova Pag, nejjižnějšího ostrova z vnitřního pásu Kvarnerského souostroví, který leží na rozhraní mezi oblastí Kvarneru a Severodalmátskými ostrovy.

Letovisko Pag leží na jižní straně pobřeží hlubokého Pagského zálivu, který postupně směrem na jihovýchod přechází v mělké slané jezero (Paška solila). Výrobou soli je také oblast vyhlášená.

Zajímavosti města Pag

Významnou dominantou města je kostel Nanebevzetí P.Marie (Marijinog uznesenja), který se začal stavět jako biskupský a z tohoto důvodu bývá někdy označován jako katedrála.

Důležité místo zaujímá také benediktinský klášter s kostelem sv. Markéty (Sv. Margarita). Byla při něm založena první dívčí škola na ostrově. Do dnešního dne jsou specialitou vycházející z tohoto kláštera zvláštní preclíky (baškotini), které řádové sestry pečou podle 300 let starého originálního receptu.

Dovolená u moře v letovisku Pag

Krásná a dlouhá městská pláž Prosika s pozvolným vstupem do moře byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.

V rozsáhlém Pažském zálivu je 26 pláží, malých i větších, převážně tvořených menšími oblázky či hrubým pískem. Jejich zvláštností je rozdělení na pláže vhodné k dopolednímu (Bašaca, Kotica, Veli Bok a Mali Bok, Bele stene) a odpolednímu koupání (Vodice, Triglave, Bošana). Oblíbená je také naturistická pláž Sv. Duh.

V jihozápadní části letoviska Pag, v lokalitě Lokunja, se vyskytuje léčivé bahno peloid. Léčivé bahno se využívá k prevenci a léčbě poruch pohybového systému, poruch nervových a v protistresovém relaxačním režimu.

Dovolená na Pagu

Ostrov Pag bývá cílem turistů, kteří dávají přednost levnějším letoviskům, klidu a čistému moři, a nevyhledávají intenzivní noční život. Výjimkou je pláž Zrće, která je vyhlášeným centrem zábavy. Určité možnosti zábavy jsou však v administrativním centru ostrova městečku Pag a v Novalje.

Spojení na ostrov zajišťuje trajekt z Prizny na pevnině do Žigljenu na severovýchodním pobřeží ostrova. Ostrov je na jihovýchodě spojen s pevninou také mostem.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube