Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Chorvatsko - Panorama - Novalja - Pláž Zrče

Další panoramata v letovisku:

Informace o letovisku

Velké a vyhlášené turistické letovisko Novalja najdete ve stejnojmenné zátoce na západním pobřeží ostrova Pag.

Bohatá historie letoviska Novalja

Letovisko Novalja vzniklo na místě římské Novalie, předměstí a jižního přístavu významného města Cissa. Na území města naleznete několik památek odkazujících na toto významné období. Jedná se například o antický podzemní vodovod (Talijanova buža) o délce cca 1 km. Vodovod s několika nadzemními otvory, tzv. větráky, je vytesaný ve skále a znovu objeven byl až v 19. století. Část vodovodu je zpřístupněna turistům.

V nedaleké rybářské osadě Caska, na návrší sv. Jiří, je možné navštívit zbytky slavné římské osady Cissa (trosky budov, akropole, akvaduktu, nově objevenou antickou nekropoli), které se zachovaly po katastrofálním zemětřesení ve 4. století n. l.

Dovolená u moře v letovisku Novalja

Letovisko Novalja je vyhledávané zejména kvůli překrásným plážím. Nejatraktivnější je jistě rozlehlá pláž Zrće (3 km jihovýchodně) z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře. V sousední osadě Caska najdete vynikající oblázkovou pláž s hrubým pískem.

Severně od letoviska Novalja (2 km) leží pláž Planjka-Trinčel z jemného písku, další z pláží s pozvolným vstupem do moře ideální pro rodiny s dětmi. Nejblíže k letovisku je populární pláž Straško se stejnojmenným kempem (1 km jižně) obklopená borovým lesem.

Tři ze zmíněných pláží, Zrće, Trinčel a Straško byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou.

Poněkud vzdálenější pláž Sveti duh je oblíbeným cílem naturistů (9 km jihovýchodně). Návštěvníci letoviska Povljana ocení zejména překrásnou pláž Dubrovník se zázemím tvořeným celodenně otevřenými kavárničkami, bistry a restauracemi.

Aktivní dovolená v letovisku Novalja

Přestože Pag bývá cílem turistů, kteří dávají přednost levnějším letoviskům, klidu a čistému moři, a nevyhledávají intenzivní noční život, nabízí i pravý opak. Tím je pláž Zrće, která je vyhlášeným centrem zábavy s množstvím diskoték a nočních klubů pro mladé.

Letovisko Novalja nabízí výborné podmínky milovníkům vodních i pozemních sportů, kemp Straško je vyhlášeným sportovně rekreačním střediskem a na své si díky značeným cyklostezkám přijdou i vyznavači cyklistiky.

Spojení na ostrov zajišťuje trajekt z Prizny na pevnině do Žigljenu na severovýchodním pobřeží ostrova. Ostrov je na jihovýchodě spojen s pevninou také mostem.

Můžete tak bez problémů vyrazit na delší či kratší výlet do některého z překrásných historických měst na pevnině (Zadar, Biograd na Moru, Nin). Milovníci přírody rádi navštíví Národní parky Paklenica Krka a ostrovní archipelág Kornati a přísně chráněné přírodní oblasti Velebit a Telašćica.

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2021 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.05.2021).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube