Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Kaštel Štafilić - Riviéra Trogir

Základní Informace

Malé letovisko Kaštel Štafilić leží na Riviéře Trogir mezi letovisky Trogir a Split. Obec je součástí administrativního celku Kaštela, který tvoří sedm starých, původně samostatných obcí (od západu k východu): Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac. Přičleněna byla i obec Resnik.

Riviéra sedmi Kaštelů

Pobřeží Kaštelského zálivu, na kterém se všechny Kaštely rozkládají, se nazývá Riviéra sedmi Kaštelů (Rivijera sedam Kaštela). Všechny Kaštely jsou oblíbená přímořská letoviska s příjemnými oblázkovými plážemi.

Kaštel Štafilić je nazván po prvním majiteli, šlechtici S. Štafileovi z Trogiru, který dal začátku 16. století na ostrůvku těsně u pevniny postavit opevněný zámek - kaštel, spojený padacím mostem s pevninou. Součástí obce je rekreační středisko Resnik.

Unikátní historická památka Trogir

Nenechte si ujít výlet do blízkého letoviska Trogir. Staré jádro města leží na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo a je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Původní osada Tragurion byla založena Řeky ve 3. století př. n. l.

Zachovalé jádro města v bezprostředním okolí katedrály vznikalo ve 13. až 15. století a je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Letovisko Trogir bývá nazýváno městským skanzenem.

Aktivní dovolená na Riviéře Trogir

V této lokalitě jsou dobré podmínky pro sportovní rybolov a potápění. Milovníci jachtingu ocení dostupné služby v přístavu ACI-Trogir. Díky své poloze je riviéra Trogir ideálním východiskem pro návštěvu města Split.

Doporučujeme také návštěvu některého letoviska na Makarské či Šibenické riviéře, do historického města Šibenik, nebo na některý z dalmátských ostrovů (Čiovo, Brač, Hvar, Korčula, Drvenik, Šolta,...). Impozantní pohoří Biokovo nad Makarskou riviérou je ráj pro horolezce.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.12.2023).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube