Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Ostrov Premuda - Riviéra Zadar

Základní Informace

Ostrov Premuda leží na horním okraji zadarského souostroví v Severní Dalmácii v těsném sousedství ostrovů Olib, Silba a Kvarnerského ostrovu Lošinj.

Dovolená na ostrově Premuda

Jedinou větší obcí na ostrově Premuda je stejnojmenná osada v severní části ostrova. Obec leží dále od moře, na pobřeží však disponuje přístavem v zátoce Krijal.

Návštěvníkům tento řídce osídlený ostrov nabízí klidnou dovolenou, oblíbený je zejména mezi milovníky jachtingu, rybaření a potápění.

Především mezi potápěči je známá lokalita mořského skaliska Katedrála se soustavou propojených mořských jeskyní a krásná podmořská stěna před zátokou Široka. Dalším vyhlášeným lákadlem je vrak potopené lodi Szent Istvan.

Tipy na výlet

Ostrov leží na trajektové lince ZadarMali Lošinj, která sama o sobě nabízí zajímavé možnosti výletů. Z krásného kvarnerského ostrova Lošinj můžete pokračovat dále na sever na jedinečný Cres.

V okolí zadarské riviéry na pevnině se zase nachází Národní parky Paklenica, Krka a ostrovní archipelág Kornati a přísně chráněné přírodní oblasti Velebit a Telašćica. Samotný archipelag před zadarským pobřežím tvoří mnoho menších i větších ostrovů (Dugi otok, Pašman, Ugljan, Vir, Ist) ideálních jako cíl výletu.

Na Riviéře Zadar se nachází i další historická města s překrásnými památkami. Milovníky historie nadchne kromě samotného letoviska Zadar také návštěva letoviska Biograd na Moru, které bylo v minulosti sídlem chorvatských králů. Dnes je turistickým a zvláště pak jachtařským střediskem s jedinou marinou na chorvatském pobřeží s podmořským osvětlením.

Interaktivní mapa Chorvatska

Riviéra Zadar - další letoviska

Zobrazit

Severní Dalmácie - riviéry

Zobrazit

Chorvatsko - další oblasti

Zobrazit

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.03.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube