Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Valbandon - Riviéra Pula

Základní Informace

Letovisko Valbadon leží v blízkosti od obce Fažana na Riviéře Pula, přibližně 8 km severozápadně od jejího kulturního a hospodářského centra, stejnojmenného letoviska Pula.

Městečko Fažana se nachází v závětří Brijunských ostrovů a představuje tak hlavní východisko pro návštěvu Národního parku Brijuni.

Podle nových projektů má právě v okolí letoviska Fažana vzniknout rozsáhlá moderní hotelová aglomerace, která bude současně sloužit jako hotelová základna pro Národní park Brijuni. V obci Valbandon byl již moderní apartmánový komplex a kemp zbudován.

Odpočinek v okolí letoviska Fažana

Fažana je velmi stará obec, již v antice byla vyhlášeným cílem odpočinku. Kraj v jejím okolí je hustě zalesněn, obyvatelé se věnují vinohradnictví, ovocnářství a pěstování olivovníků. Okolní vody jsou bohaté na ryby, což potvrzuje i tradiční červencová Slavnost sardelí (Fešta od sardela).

Nejlepší koupání najdete v borovicemi stíněné zátoce Runci, kde jsou i pozůstatky římského osídlení. Přírodní pláž Bival v letovisku Valbadon (3 km jižně od Fažany) byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.

Příznivcům historie a architerktury naopak doporučujeme návštěvu historického města Pula a jeho pamětihodností nebo etnoparku a skanzenu Gea v jeho blízkosti.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube