Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Vrsar - Riviéra Poreč

Základní Informace

Letovisko Vrsar leží v oblasti Riviéry Poreč na pobřeží Istrijského poloostrova. Jde sice o malé rybářské městečko, které se však pyšní velkou ubytovací kapacitou a řadí se tak k největším turistickým střediskům chorvatského pobřeží vůbec.

Historie okolí letoviska Vrsar

Centrum riviéry, stejnojmenné letovisko Poreč bylo významnou římskou osadou (Colonia Iulia Parentium). Ve starém jádru se dochovala římská městská struktura se dvěma klasickými osami - cardem a decumanem a dále pozůstatky fóra se zbytky Neptunova a Martova chrámu z 2. stol.

Primát však patří komplexu Eufraziovy baziliky (též Basilica Eufrasiana) ze 6. století, vzácné památce byzantského umění, ojedinělé na východním Jadranu. Od roku 1997 je tato stavba zapsána v seznamu památek světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Starobylé městečko Vrsar se pyšní množstvím kostelů  (Sveti Antun, Sveta Marija od mora, Sveta Foška).

Oblast je vyhlášená kvalitním kamenem, na ostrůvcích kolem letoviska Vrsar se již v římských dobách těžil kámen, kamenolomy jsou však dnes opuštěny. Na poloostrově Montraker jsou staré kamenolomy zčásti obnoveny a každoročně hostí stejnojmennou sochařskou školu pro mladé sochaře, jejichž díla pak zdobí veřejná prostranství letoviska Vrsar.

U kempu Valkanela se nachází rozlehlý park monumentálních soch jednoho z nejvýznamnějších současných chorvatských sochařů, Dušana Džamonji, který zde do své smrti (2009) žil a tvořil.

Dovolená u moře v letovisku Vrsar

Před pobřežím u letoviska Vrsar leží mnoho malých neobydlených ostrůvků a útesů, z nichž nejznámější je Koversada. Toto jméno nese i třetí největší evropské naturistické středisko na okraji letoviska Vrsar.

Pobřeží v okolí letoviska Vrsar je členité a skrývá pěkně upravené pláže (štěrk, oblázky, skalní plotny), z nichž některé byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou (Valkanela, Porto Sole, Vala, pláž komplexu Belvedere a konečně Koversada).

Aktivní dovolená v letovisku Vrsar

Celá oblast riviéry Poreč tvoří jedno velké sportovní středisko s velkou nabídkou sportovních aktivit, která se stále rozšiřuje. Oblast má ideální podmínky pro vodní sporty (windsurfing, jachting, potápění, vodní lyžování), ale také všechny druhy suchozemských sportů.

Porečská speleologická společnost organizuje výpravy do některé z jeskyň v okolí zpřístupněné krápníkové jeskyně Baredine (za doprovodu odborníků-speleologů). V podzemních vodách jeskyně žije vzácný endemit Dinárského krasu, macarát jeskynní (Proteus anguinus, chorvatsky čovječja ribica).

Místní letiště Crljenka je zase ideální základnou pro paragliding a výchozím bodem pro vyhlídkové lety nad pobřežím.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube