Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Ostrov Brač - Střední Dalmácie

Základní Informace

Ostrov Brač je nejrozlehlejším ostrovem Dalmácie, zámořským předměstím Splitu, od kterého je vzdálen pouhých 7 námořních mil. Jméno ostrova je pravděpodobně odvozeno od jelena (brentos), kultovního zvířete ilyrských obyvatel. Řekové ho nazývali Elaphusa od elaphos – jelen, všechny tyto teorie však vykazují společný motiv vzniku jména po rohatém zvířeti.

Přírodní podmínky Brače

Podnebí Brače splňuje všechny charakteristické znaky středomoří: dlouhá, teplá a suchá léta a krátké a mírné zimy. Mandle kvetou na Brači již od února a koupat se můžete do pozdního října. Díky takovému klimatu se na ostrově Brač nabízejí velmi příznivé podmínky k rozvoji různých druhů letní i zimní turistiky.

Bračská krajina je oázou čistého vzduchu a nenarušeného životního prostředí, která okouzlí každého návštěvníka. Nejnápadnějším znakem ostrova jsou rozlehlé plochy skalnaté krajiny s četnými údolími, ostrými a hlubokými prohlubněmi, které vznikly již dávno náhlými záplavami. Na skalnatých plochách rostou trsy vřesu a voňavé léčivé rostliny.

Hora sv. Víta (Vidova gora, 780 m. n. m.) je nejvyšším vrcholem jadranských ostrovů. Na Brači je dnes asi dvacet vesnic a několik osad. Všechna místa jsou spojena širokými asfaltovými cestami, takže vzdálenosti mezi nimi jsou prakticky bezvýznamné.

Dostupnost ostrova Brač

Všechny přímořské obce jsou s letoviskem Split spojeny každodenní linkou a trajektová doprava Split – Supetar a Makarská – Sumartin je zajišťována několikrát denně. Brač má tak spolu s přednostmi ostrova i výhodu blízkého Splitu.

Kamenická tradice ostrova Brač

Ostrov je známý kvalitním kamenem, v bračských kamenolomech lámali kamenné bloky na stavbu Diokleciánova paláce, odsud odváželi kámen na stavby katedrál v Trogiru, Šibeniku, Pagu, Rabu a v Itálii. Významní domácí stavitelé nemohli najít práci ve vesnicích na Brači a tvořili mimo ostrov. Z bračského kamene byly vystavěny mnohé evropské a americké metropole (parlament ve Vídni a v Budapešti, Bílý dům ve Washingtonu), ale na Brači nenajdete velebné katedrály ani velké paláce.

Ostrov Brač charakterizuje množství památek pozdní antiky, starokřesťanské baziliky a předrománské kostely. Turecké nebezpečí z moře a z druhé strany průlivu nutilo obyvatele Brače, aby místo jinde častých stylových městských staveb stavěli obranné pevnosti.

Turistické cíle ostrova Brač

Během své dovolené rozhodně nevynechejte návštěvu historických měst Supetar, Sumartin a Splitska. Dokonalé vyžití nabízí turistická letoviska Bol a Postira. V rámci pobytu na ostrově Brač můžete podniknout zajímavé výlety např. do Dračí jeskyně (Drakonjina nebo též Zmajeva spilja), k osadě Blaca, na vyhlášenou pláž Zlatni rat.

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2020 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2020).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube

Vážení klienti a návštěvnici naších stránek,

z důvodu nouzového stavu vyhlášeného vládou ČR jsme nuceni od 16. 3. 2020 omezit provoz naší cestovní kanceláře. Z bezpečnostních důvodů a kvůli ochraně zdraví nás všech, bude sídlo naši CK pro veřejnost uzavřené. Veškeré zákaznické služby a administraci spojenou s prodejem nových, nebo rozpracovaných objednávek vyřizujeme online. Naše telefonické linky budou mimo provoz. Nás rezervační tým pracuje z domu a Vaše požadavky vyřizuje pouze online. Po dobu omezeného provozu nás prosím kontaktujte na e-mail: adria@adriadatabanka.com

Dovolenou můžete bez problému rezervovat z pohodlí domova. Náš online rezervační systém funguje bez jakýchkoliv změn a omezení. Pokud se Vám nedaří vybrat dovolenou nebo si nevíte rady, napište nám emailem Vaše přesné požadavky a my Vám zpracujeme a zašleme nabídku. Pokud s námi budete potřebovat mluvit telefonicky, pošlete nám emailem své telefonní číslo a my Vám sami zavoláme.

Děkujeme za pochopení

Snažme se být v těchto těžkých okamžicích stále pozitivní, zodpovědní a pomáhejme si.
Určitě to zvládneme.

Chorvatsko i azurový Jadran nás i v sezoně 2020 přivítaji s otevřenou náručí.

Váš Adria Databanka Team