Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Ostrov Čiovo - Střední Dalmácie

Základní Informace

Ostrov Čiovo náleží ke skupině Středodalmatských ostrovů a leží v těsné blízkosti pevniny - je spojen zvedacím mostem s městečkem Trogir. Čiovo je administrativní součástí Trogiru s přibližně 6 tisíci obyvateli.

Historie ostrova Čiovo

Původní název ostrova Bua byl zřejmě ilyrského původu, dnešní se odvozuje od latinského názvu východního mysu na ostrově Čiovo - Caput Jovis. Ve středověku vyrostla na ostrově řada vesnic a osad, pousteven a leprosarií (záchytných stanic pro nemocné leprou).

Dovolená u moře na Čiovu

Největší záliv Saldun leží na západním pobřeží ostrova a je považován za hlavní koupaliště jak Trogiru, tak i ostrova Čiovo. Hojně navštěvované jsou písečné pláže (z hrubého písku a oblázků) v obcích Gornji a Donji Okrug.

Na východním pobřeží jsou možnosti příjemného koupání v zátoce Supetarska a u osady Slatine.

Někdejší odlehlost, klid a ticho, kterými se ostrov dříve zejména v jihozápadní části vyznačoval, vzaly v poslední době za své, ačkoliv je zde pouze několik obcí: Čiovo, Arbanija, Žedno, Okrug Gornji a Donji a osady Slatine a Prizidnica.

Aktivní dovolená na Čiovu

V této lokalitě jsou dobré podmínky pro sportovní rybolov. Díky své poloze je ostrov Čiovo ideálním východiskem pro návštěvu historických měst Trogir a Split.

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2020 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2020).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube

Vážení klienti a návštěvnici naších stránek,

z důvodu nouzového stavu vyhlášeného vládou ČR jsme nuceni od 16. 3. 2020 omezit provoz naší cestovní kanceláře. Z bezpečnostních důvodů a kvůli ochraně zdraví nás všech, bude sídlo naši CK pro veřejnost uzavřené. Veškeré zákaznické služby a administraci spojenou s prodejem nových, nebo rozpracovaných objednávek vyřizujeme online. Naše telefonické linky budou mimo provoz. Nás rezervační tým pracuje z domu a Vaše požadavky vyřizuje pouze online. Po dobu omezeného provozu nás prosím kontaktujte na e-mail: adria@adriadatabanka.com

Dovolenou můžete bez problému rezervovat z pohodlí domova. Náš online rezervační systém funguje bez jakýchkoliv změn a omezení. Pokud se Vám nedaří vybrat dovolenou nebo si nevíte rady, napište nám emailem Vaše přesné požadavky a my Vám zpracujeme a zašleme nabídku. Pokud s námi budete potřebovat mluvit telefonicky, pošlete nám emailem své telefonní číslo a my Vám sami zavoláme.

Děkujeme za pochopení

Snažme se být v těchto těžkých okamžicích stále pozitivní, zodpovědní a pomáhejme si.
Určitě to zvládneme.

Chorvatsko i azurový Jadran nás i v sezoně 2020 přivítaji s otevřenou náručí.

Váš Adria Databanka Team