Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Ostrov Dugi otok - Severní Dalmácie

Základní Informace

Ostrov Dugi otok leží v zadarském archipelágu v jeho vnějším pásu. Jak název naznačuje, má protáhlý tvar. Ostrov obklopuje množství ostrovů a ostrůvků, na jižní straně sousedí se souostrovím Kornati.

Aktivní dovolená na ostrově Dugi otok

Na jihu ostrova se otevírá jeden z nejkrásnějších jadranských zálivů, Přírodní park Telašćica. Jde o úzký záliv, rámovaný kolmou skalní stěnou, útesy Grpašćak, vysokou 100 metrů, na jejímž vrcholku je velké slané jezero Mir.

Západní pobřeží je strmé, ostatní břehy jsou však pozvolné a nízké, se známými písečnými plážemi (Solišćica, Pantera, Sakarun). V zálivu Telaščica najdete několik ostrůvků (ostrov a zátoka Farfarikulac), které jsou ideální pro prožití dokonalé robinzonské dovolené.

Na ostrově Dugi otok jsou ideální podmínky pro potápění (Božava), zdejší vody skýtají možnost bohatých úlovků ryb a plodů moře, jsou tu i velmi dobré podmínky pro windsurfing a jachting.

Turistická centra ostrova Dugi otok

Hlavní a největší obcí na ostrově je letovisko Sali. Představuje ideální výchozí bod pro návštěvu Přírodního parku Telašćica. Další zajímavé letovisko je Veli Rat.

Z ostrova Dugi otok je trajektové spojení do letoviska Zadar (Brbinj, Božava, Zaglav, Sali).

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2020 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2020).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube

Vážení klienti a návštěvnici naších stránek,

z důvodu nouzového stavu vyhlášeného vládou ČR jsme nuceni od 16. 3. 2020 omezit provoz naší cestovní kanceláře. Z bezpečnostních důvodů a kvůli ochraně zdraví nás všech, bude sídlo naši CK pro veřejnost uzavřené. Veškeré zákaznické služby a administraci spojenou s prodejem nových, nebo rozpracovaných objednávek vyřizujeme online. Naše telefonické linky budou mimo provoz. Nás rezervační tým pracuje z domu a Vaše požadavky vyřizuje pouze online. Po dobu omezeného provozu nás prosím kontaktujte na e-mail: adria@adriadatabanka.com

Dovolenou můžete bez problému rezervovat z pohodlí domova. Náš online rezervační systém funguje bez jakýchkoliv změn a omezení. Pokud se Vám nedaří vybrat dovolenou nebo si nevíte rady, napište nám emailem Vaše přesné požadavky a my Vám zpracujeme a zašleme nabídku. Pokud s námi budete potřebovat mluvit telefonicky, pošlete nám emailem své telefonní číslo a my Vám sami zavoláme.

Děkujeme za pochopení

Snažme se být v těchto těžkých okamžicích stále pozitivní, zodpovědní a pomáhejme si.
Určitě to zvládneme.

Chorvatsko i azurový Jadran nás i v sezoně 2020 přivítaji s otevřenou náručí.

Váš Adria Databanka Team