Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Riviéra Dubrovník - Jižní Dalmácie

Základní Informace

Riviéra Dubrovník leží na pobřeží Jižní Dalmácie a zahrnuje pobřeží v okolí unikátního historického města Dubrovník. Město leží v zeměpisné šířce odpovídající zhruba poloze Říma či Barcelony a například věhlasný anglický spisovatel G. B. Shaw ho nazval rájem na zemi.

Historický význam regionu Dubrovník

Historie regionu sahá hluboko do minulosti (starověké středisko Epidaurum na území dnešního Cavtatu), ale zásadní význam pro jeho rozvoj a koneckonců i dnešní podobu mělo několikasetleté období dominance Dubrovnické republiky v oblasti Jadranu.

Úspěšné období bylo přerušeno v dubnu 1667 jen několik vteřin trvajícím zemětřesením nevídané síly. Také díky následného požáru bylo téměř celé město zničeno a hospodářství republiky rozvráceno.

Od roku 1979 je historické jádro Dubrovníku zapsáno na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Dubrovník se může pochlubit takovým množstvím pamětihodností, že k jejich návštěva vyžaduje delší čas. Dubrovník nabízí prožití příjemné dovolené s vynikající nabídkou kulturního vyžití.

Rozmanitá dovolená na Riviéře Dubrovník

Historické město Dubrovník rámují městské hradby, které po staletí chránily město před útoky z pevniny a moře. Uvnitř hradeb návštěvníka ohromí překrásné kulisy starobylého města s četnými kostely, paláci a známou promenádou Stradun.

Pláž pod městskými hradbami je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě. Samotná pláž je oblázková, ale odvážnější a pokročilejší plavci najdou oblíbená místa i na okolních útesech.

V bližším okolí Dubrovníku jsou vesměs skalnaté pláže. Na blízkém ostrůvku Lokrum se můžete vykoupat v jezírku, které leží v jeho středu a zaplavat si do malé jeskyně.

Na ostrově Lopud je dlouhá písčitá pláž Šunj, ke které je však nutné vyrazit pěšky kolem pomníku českého básníka Viktora Dyka, který se v roce 1931 v zátoce Šunj při koupání utopil v důsledku selhání srdce.

Turistická letoviska na Riviéře Dubrovník

Na okolním pobřeží je roztroušeno množství zajímavých a povětšinou klidných letovisek vhodných pro návštěvníky, kteří dávají přednost klidnější dovolené (Zaton Mali, Zaton Veliki, Blace, Trsteno, Molunat).

Blízkost svérázného ostrova Korčula a Národního parku na ostrově Mljet činí Dubrovnickou riviéru jednou z nejatraktivnějších destinací v Chorvatsku.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 28.02.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube