Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Riviéra Poreč - Istrie

Základní Informace

Oblast Riviéry Poreč na pobřeží Istrijského poloostrova je největší a nejnavštěvovanější středisko cestovního ruchu na celém jadranském přímoří.

Hotelová aglomerace Riviéry Poreč

Hotelová aglomerace vyrostla severně a jižně od starého města na velice členitém pobřeží. Zahrnuje např. střediska Lanterna, Solaris, Pical, Plava a Zelena laguna, atd...

Krásné borové lesy obklopující letoviska sahají často až k moři, dopravu mezi nimi obstarává autovláček.

Historie oblasti

Letovisko Poreč bylo významnou římskou osadou (Colonia Iulia Parentium). Ve starém jádru se dochovala římská městská struktura se dvěma klasickými osami - cardem a decumanem a dále pozůstatky fóra se zbytky Neptunova a Martova chrámu z 2. stol.

Primát však patří komplexu Eufraziovy baziliky (též Basilica Eufrasiana) ze 6. století, vzácné památce byzantského umění, ojedinělé na východním Jadranu. Od roku 1997 je tato stavba zapsána v seznamu památek světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Dovolená u moře na Riviéře Poreč

Riviéra Poreč nabízí přírodní kamenité pláže s často uměle rozšířené, doplněné vesměs oblázky, betonovými platy a terasami.

Některé z pláží na Riviéře Poreč byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou, patří mezi ně pláž naturistického kempu Ulika, pláže kempů Zelena Laguna a Bijela uvala, Městská pláž (Gradsko kupalište), pláž Borik, Oliva a Brulo a pláže některých hotelových komplexů.

Aktivní dovolená na Riviéře Poreč

Riviéra Poreč tvoří jedno velké sportovní středisko s velkou nabídkou sportovních aktivit, která se stále rozšiřuje. Oblast má ideální podmínky pro vodní sporty (windsurfing, jachting, potápění, vodní lyžování).

Místní speleologická společnost organizuje výpravy do některé z jeskyň v okolí zpřístupněné krápníkové jeskyně Baredine (za doprovodu odborníků-speleologů). V podzemních vodách jeskyně žije vzácný endemit Dinárského krasu, macarát jeskynní (Proteus anguinus, chorvatsky čovječja ribica).

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 28.02.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube