Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Istrie - Chorvatsko

Základní Informace

Oblast Istrie a Istrijský poloostrov se nachází na severu Chorvatska na hranicích se Slovinskem. Istrie leží na největším jadranském poloostrově a patří mezi turisticky nejatraktivnější destinace v Chorvatsku. Nachází se zde nejvíce pláží oceněných tzv. Modrou vlajkou.

Pestrobarevná nabídka regionu Istrie

Poloostrov Istrie se geograficky dělí na červenou, šedou a bílou část - vždy podle typu půdy.

Červená Istrie (Crvena Istra) zaujímá především pruh pobřeží polostrova a jeho zázemí. Červenice - terra rossa - je velmi úrodná půda. Z této části Istrie pochází i kvalitní istrijská vína, např. malvazija, merlot, cabernet, teran a další.

Zbylé dvě oblasti jsou ve vnitrozemí. Bílá Istrie (Bijela Istra) představuje území přiléhající k hranicím se Slovinskem. Je tvořena bílým vápencovým krasem a jedná se o kraj s nejřidším osídlením v Chorvatsku. Podnebí je zde drsné a zemědělské půdy nedostatek.

Šedou Istrii (Siva Istra) tvoří území mezi městem Labin, mysem Savudrija a Terstem v Itálii. Její povrch je složen z jílovité horniny (flyše).

Istrie – ráj agroturistiky

Centrální Istrie ukrývá spoustu malebných středověkých městeček. Oblast je také značně zaměřena na agroturistiku, ubytování přímo v zemědělských usedlostech. Nabídku využívají zejména turisté ze západoevropských zemí, a tak poskytované služby splňují vysoký standart.

Dovolená na pobřeží Istrie

Nejvíce turistů však každoročně navštíví pobřeží Istrie. Vyhlášenými turistickými cíli jsou hotelová centra a komplexy na Riviéře Pula, Riviéře Rovinj a Riviéře Umag, ale také historická města Pula a Poreč.

Najdete zde množství příležitostí ke sportovnímu vyžití, oblast celkově uspokojí i náročnější klientelu. Milovníci přírody ocení návštěvu chráněného území na mysu Kamenjak nebo Národního parku Brijuni.

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2020 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.03.2020).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube

Vážení klienti a návštěvnici naších stránek,

z důvodu nouzového stavu vyhlášeného vládou ČR jsme nuceni od 16. 3. 2020 omezit provoz naší cestovní kanceláře. Z bezpečnostních důvodů a kvůli ochraně zdraví nás všech, bude sídlo naši CK pro veřejnost uzavřené. Veškeré zákaznické služby a administraci spojenou s prodejem nových, nebo rozpracovaných objednávek vyřizujeme online. Naše telefonické linky budou mimo provoz. Nás rezervační tým pracuje z domu a Vaše požadavky vyřizuje pouze online. Po dobu omezeného provozu nás prosím kontaktujte na e-mail: adria@adriadatabanka.com

Dovolenou můžete bez problému rezervovat z pohodlí domova. Náš online rezervační systém funguje bez jakýchkoliv změn a omezení. Pokud se Vám nedaří vybrat dovolenou nebo si nevíte rady, napište nám emailem Vaše přesné požadavky a my Vám zpracujeme a zašleme nabídku. Pokud s námi budete potřebovat mluvit telefonicky, pošlete nám emailem své telefonní číslo a my Vám sami zavoláme.

Děkujeme za pochopení

Snažme se být v těchto těžkých okamžicích stále pozitivní, zodpovědní a pomáhejme si.
Určitě to zvládneme.

Chorvatsko i azurový Jadran nás i v sezoně 2020 přivítaji s otevřenou náručí.

Váš Adria Databanka Team