Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Banjol - Ostrov Rab

Základní Informace

Letovisko Banjol se nachází na západním pobřeží ostrova Rab jihovýchodně od jeho správního střediska a velmi oblíbeného letoviska Rab.

Dovolená v letovisku Banjol

Pobřeží letoviska Banjol je rozčleněno do čtyř zátok, které jsou díky pozvolnému vstupu do moře vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Nevšední atmosféru pobřeží letoviska doplňují zajímavé domy starobylého města.

Klidnou rodinnou dovolenou si můžete zpestřit procházkou do sousedního letoviska Rab, kde naleznete nejen historické a kulturní památky a další zajímavosti, ale také četná restaurační zařízeními pro příjemné večerní posezení.

Historické město Rab

Stará historická část města Rab leží na malém poloostrově zakončeném mysem Kaldanac, nová část se rozprostírá po pobřeží, takže vlastně splývá s okolními letovisky (Barbat) v jednu velkou rekreační zónu.

Centrum letoviska Rab nabízí návštěvníkům množství zachovalých historických paláců a kostelů, ale také zbytky opevnění. Zvláštností letoviska Rab je ulice Střední (Srednja), jedna z jeho hlavních ulic. Je to velmi rušná tepna s mnoha galeriemi a často i výstavou pod širým nebem.

Chráněný park Komrčar, který začíná za hradbami města je oprávněně považován za jeden z nejkrásnějších lesoparků v oblasti Kvarneru.

Aktivní dovolená na ostrově Rab

Těsně k letovisku Rab přiléhá původní městská pláž. Můžete se také vydat na lodi na protáhlý poloostrov Frkanj, který na protějším břehu uzavírá zátoku Sveta Fumija.

Pláž Suha Punta-Karolina, která leží západně od letoviska Barbat, byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou. V její blízkosti se nachází další naturistická pláž Kandarola.

Rab je zaměřen především na sportovní aktivity na moři a v moři, výrazně se zaměřuje na jachtaře, toto sportovní odvětví tu má výborné podmínky (ACI Marina Rab). Věnovat se však můžete i vodnímu lyžování, podmořskému rybolovu, potápění apod. Barbatský průliv nabízí skvělé podmínky pro windsurfing.

Nejlepší čas na návštěvu okolí letoviska Rab je v období středověkých slavností (Rapska fjera) v červenci.

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2021 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.03.2021).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube