Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Kvarner - Chorvatsko

Základní Informace

Oblast Kvarneru tvoří úzký pruh pobřeží navazující na Istrijský poloostrov na severu Chorvatska. Do této oblasti patří také ostrovy v Rijeckém zálivu a jižněji podél pobřeží nazývané Kvarnerskými ostrovy (Cres, Krk, Rab, Lošinj).

Historie turistiky v oblasti Kvarneru

Většina letovisek v oblasti Kvarneru jsou stará věhlasná lázeňská střediska. Jejich tradice oblíbených turistických destinací sahá mnohdy až do druhé poloviny 19. století. Ideální klimatické podmínky regionu položily již zhruba před sto lety základ léčebné turistiky.

Region byl populární především mezi nejvyšší rakouskou šlechtou. Vlastnictví vily v oblasti Kvarneru bylo zárukou společenské prestiže.

Typický je příklad Riviéry Crikvenica. Ideální klimatické podmínky položily již zhruba před sto lety základ léčebné turistiky. Letoviska na Riviéře Crikvenica již od počátku 20. století patřila u české veřejnosti k nejoblíbenějším na Jadranu (Crikvenica, Novi Vinodolski). A to přesto, že se pobřeží v oblasti Riviéry Crikvenica výrazně liší od sousední Istrie a jižnější Dalmácie. Region nikdy nebyl součástí Benátské republiky, takže obcím na pobřeží chybí typický benátský kolorit.

Atraktivní destinace v oblasti Kvarneru

Ani v dnešní době obliba regionu nijak neklesla. Většina pláží na pobřeží i ostrovech je velmi pěkná, obvykle jsou tvořeny hrubým pískem nebo drobnými oblázky. Jižnější letoviska jsou známá koupáním na příjemných plážích se skalními plotnami.

V oblasti Kvarneru najdete množství zajímavých historických měst a malebných vesniček (hlavně na ostrovech), ale také překrásnou přírodu, klid a příležitost k relaxaci.

Milovníkům přírody, ale také alpinistům, vřele doporučujeme návštěvu Národního parku Paklenica na jižním pomezí Kvarneru a Severní Dalmácie.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.03.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube