Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Severní Dalmácie - Chorvatsko

Základní Informace

Oblast Severní Dalmácie se rozkládá mezi letoviskem Karlobag a okolím letoviska Rogoznica. K pobřeží je samozřejmě nutné započítat i ostrovy, ostrovem Pag, přes ostrovy Premuda, Ist, Vir, Ugljan, Pašman, Dugi otok, Murter počínaje a šibenickým archipelágem na jihu konče.

Přírodní bohatství Severní Dalmácie

Přírodní podmínky její severní a jižní části se velmi liší. Severní část (přibližně po Riviéru Paklenica) není příliš navštěvovaná, tvoří ji vlastně jen úzký pás pobřeží mezi mořem a pohořím Velebit. Již v oblasti Riviéry Paklenica se situace dramaticky mění. Nad letoviskem se tyčí zdaleka viditelná průrva Velké Paklenice, národního parku Paklenica.

Žádná jiná oblast se nemůže pochlubit hned dvěma národními parky, Národním parkem Paklenica a Krka. Jedná se o jedinečné přírodní fenomény, které každoročně přilákají množství návštěvníků. Je zároveň nutné vzít v úvahu blízkost Národního parku Kornati a naopak Národního parku Plitvická jezera a Severní Velebit ve vnitrozemí.

Dovolená v Severní Dalmácii

Letoviska Severní Dalmácie jsou většinou méně tradiční osady, které se začaly výrazněji rozvíjet až koncem 70. let a v 80. letech. Své místo si získaly ideálními podmínkami především pro vodní sporty. Komfortnějších letovisek mnoho není, našla si však již věrné příznivce (Zaton, Zadar - Borik, Biograd na Moru, Vodice, Solaris u Šibeniku a Primošten). Ale najdete zde i tradičnější letoviska s atmosférou starých rybářských osad (Tribunj, Starigrad, Sukošan, Sveti Filip i Jakov, Pakoštane a Pirovac). Společnou charakteristikou letovisek Severní Dalmácie jsou pěkné oblázkové pláže, borové lesy, čisté moře, výborné podmínky pro vodní sporty, přátelské prostředí a krásná příroda.

Bohatá historie severní Dalmácie

Severní Dalmácie je však bohatá i na kulturně historické památky. Milovníci architektury jistě ocení návštěvu historického Zadaru, letoviska Šibenik s katedrálou zapsanou na listinu světového kulturního dědictví organizace UNESCO, nejstarší chorvatské královské město, městečko Nin s nejmenší katedrálou světa a malebným kostelíkem sv. Mikuláše (Sveti Nikola u Prahuljama).

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.03.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube