Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Primošten - Riviéra Šibenik

Základní Informace

Jedno z nejznámějších letovisek na Jadranu, vyhlášené turistické středisko Primošten leží necelých 30 km jihovýchodně od centra Riviéry Šibenik, stejnojmenného historického města Šibenik.

Letovisko Primošten se rozkládá na dvou poloostrůvcích mezi zátokami Luka Primošten a Raduča. Staré jádro vesnice je rozmístěno na jednom z poloostrovů, který byl původně ostrovem spojeným s pevninou mostem. Později byl na mělčinu navezen násep a vznikl tak malý poloostrov.

Staré městečko bylo obehnáno hradbami s městskou branou (zachována) a ukrývá dominantní farní kostel sv. Jiří (Sveti Juraj) obklopený malebným hřbitovem.

Dovolená u moře v letovisku Primošten

Poloostrov Raduča je hustě zalesněný a ukrývá většinu zařízení cestovního ruchu. Nabízí také nejkrásnější koupání na dvou oblázkových plážích Velika Raduča a Mala Raduča.

Tyto pláže jsou vhodné i pro malé děti. Pobřeží poloostrova mezi nimi je skalnaté, ale upravené vybetonovanými plošinami pro snadnější vstup do vody.

Milovníci naturismu rádi navštěvují pláž na blízkém ostrůvku Smokvica.

Aktivní dovolená v letovisku Primošten

Možnosti sportovního vyžití jsou velmi široké. Letovisko Primošten má dobré podmínky pro vodní sporty (jachting - Marina Kremik a marina Lučica, potápění, windsurfing), ale i suchozemské (plážový volejbal, tenis, stolní tenis, volejbal, bowling, kuželky, minigolf).

Za vynikající specialitu je zde považován humr po primoštensku a místní červené víno Babić.

Tipy na výlet

Málokde na světě najdete tak blízko vedle sebe dva národní parky, Národní park Krka a Národní park Kornati. Překrásnou nedotčenou přírodu nabízí archipelag Šibeniku s mnoha ostrovy, z nichž pouze některé jsou obydlené. Doporučujeme také návštěvu významné ornitologické lokality Přírodního parku Vranské jezero.

Šibenská riviéra, ostrov Murter, Kornati, Dugi otok a Přírodní park Telašćica jsou známé díky nádherné přírodě, ale i atraktivní nabídce Big game fishing, takže dovolená v okolí Šibeniku je ideální příležitostí vyzkoušet své štěstí při lovu velkých ryb.

Riviéra Šibenik také nabízí mnoho zajímavých výletních cílů, vyrazit můžete do všech oblastí regionu, ale i dále. Navštivte nádherné letovisko Šibenik a jeho dominantu, katedrálu sv. Jakuba, nejvýznamnější renesanční památku v Chorvatsku, která patří do kulturního světového dědictví UNESCO.

Pokud Vás zajímají starobylá města, jejich architektura a atmosféra, nesmíte zapomenout na návštěvu letovisek Split a Trogir.

Prohlédněte si video z místa

Interaktivní mapa Chorvatska

Riviéra Šibenik - další letoviska

Zobrazit

Severní Dalmácie - riviéry

Zobrazit

Chorvatsko - další oblasti

Zobrazit

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 28.02.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube