Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Trogir - Riviéra Trogir

Základní Informace

Starobylé město, přístav a nádherné letovisko Trogir leží 27 km západně od města Split.

Staré původní jádro leží na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo. Centrum města je s pevninou spojeno krátkým kamenným mostem, s ostrovem Čiovo pak přes Trogirský průliv (Trogirski kanal) moderním mostem zvedacím.

Unikátní historická památka UNESCO

Osada Tragurion byla založena Řeky ve 3. století př. n. l., její název v překladu znamená "osada pod Kozím vrchem".

Staré zachovalé jádro města v bezprostředním okolí katedrály vznikalo ve 13. až 15. století a je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Letovisko Trogir bývá nazýváno městským skanzenem. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince ze 13. století, ale za zmínku nepochybně stojí i hradby s pevností Kamerlengo, obranná věž sv. Marka, Mořská a Pevninská brána a řada dalších památek.

Dovolená u moře v letovisku Trogir

Kamenité a oblázkové pláže najdete na městském koupališti v zátoce Saldun na břehu ostrova Čiovo. Hojně navštěvované jsou písečné pláže (z hrubého písku a oblázků) v obcích Gornji a Donji Okrug. Na východním pobřeží jsou možnosti příjemného koupání v zátoce Supetarska a u osady Slatine.

Koupání je krásné i na dalších místech na ostrově, případně na pobřeží za letoviskem Trogir směrem na Seget Donji. Na plážích je dostatek vzrostlé vegetace.

Aktivní dovolená v Trogiru

V této lokalitě jsou dobré podmínky pro sportovní rybolov a potápění. Milovníci jachtingu ocení dostupné služby v přístavech ACI-Trogir a Agana-Marina.

Díky své poloze je letovisko Trogir ideálním východiskem pro návštěvu města Split. Pokud Vás pobyt v letovisku omrzí, můžete se vydat na kratší či delší výlet do letovisek na Makarské či Šibenické riviéře, do historických měst Šibenik, Trogir, Dubrovník nebo na některý z dalmátských ostrovů (Čiovo, Brač, Hvar, Korčula, Drvenik, Šolta,...). Impozantní pohoří Biokovo nad Makarskou riviérou je ráj pro horolezce.

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2020 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2020).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube

Vážení klienti a návštěvnici naších stránek,

z důvodu nouzového stavu vyhlášeného vládou ČR jsme nuceni od 16. 3. 2020 omezit provoz naší cestovní kanceláře. Z bezpečnostních důvodů a kvůli ochraně zdraví nás všech, bude sídlo naši CK pro veřejnost uzavřené. Veškeré zákaznické služby a administraci spojenou s prodejem nových, nebo rozpracovaných objednávek vyřizujeme online. Naše telefonické linky budou mimo provoz. Nás rezervační tým pracuje z domu a Vaše požadavky vyřizuje pouze online. Po dobu omezeného provozu nás prosím kontaktujte na e-mail: adria@adriadatabanka.com

Dovolenou můžete bez problému rezervovat z pohodlí domova. Náš online rezervační systém funguje bez jakýchkoliv změn a omezení. Pokud se Vám nedaří vybrat dovolenou nebo si nevíte rady, napište nám emailem Vaše přesné požadavky a my Vám zpracujeme a zašleme nabídku. Pokud s námi budete potřebovat mluvit telefonicky, pošlete nám emailem své telefonní číslo a my Vám sami zavoláme.

Děkujeme za pochopení

Snažme se být v těchto těžkých okamžicích stále pozitivní, zodpovědní a pomáhejme si.
Určitě to zvládneme.

Chorvatsko i azurový Jadran nás i v sezoně 2020 přivítaji s otevřenou náručí.

Váš Adria Databanka Team