Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Trogir - Riviéra Trogir

Základní Informace

Starobylé město, přístav a nádherné letovisko Trogir leží 27 km západně od města Split.

Staré původní jádro leží na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo. Centrum města je s pevninou spojeno krátkým kamenným mostem, s ostrovem Čiovo pak přes Trogirský průliv (Trogirski kanal) moderním mostem zvedacím.

Unikátní historická památka UNESCO

Osada Tragurion byla založena Řeky ve 3. století př. n. l., její název v překladu znamená "osada pod Kozím vrchem".

Staré zachovalé jádro města v bezprostředním okolí katedrály vznikalo ve 13. až 15. století a je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Letovisko Trogir bývá nazýváno městským skanzenem. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince ze 13. století, ale za zmínku nepochybně stojí i hradby s pevností Kamerlengo, obranná věž sv. Marka, Mořská a Pevninská brána a řada dalších památek.

Dovolená u moře v letovisku Trogir

Kamenité a oblázkové pláže najdete na městském koupališti v zátoce Saldun na břehu ostrova Čiovo. Hojně navštěvované jsou písečné pláže (z hrubého písku a oblázků) v obcích Gornji a Donji Okrug. Na východním pobřeží jsou možnosti příjemného koupání v zátoce Supetarska a u osady Slatine.

Koupání je krásné i na dalších místech na ostrově, případně na pobřeží za letoviskem Trogir směrem na Seget Donji. Na plážích je dostatek vzrostlé vegetace.

Aktivní dovolená v Trogiru

V této lokalitě jsou dobré podmínky pro sportovní rybolov a potápění. Milovníci jachtingu ocení dostupné služby v přístavech ACI-Trogir a Agana-Marina.

Díky své poloze je letovisko Trogir ideálním východiskem pro návštěvu města Split. Pokud Vás pobyt v letovisku omrzí, můžete se vydat na kratší či delší výlet do letovisek na Makarské či Šibenické riviéře, do historických měst Šibenik, Trogir, Dubrovník nebo na některý z dalmátských ostrovů (Čiovo, Brač, Hvar, Korčula, Drvenik, Šolta,...). Impozantní pohoří Biokovo nad Makarskou riviérou je ráj pro horolezce.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube