Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Ostrov Vir - Severní Dalmácie

Základní Informace

Ostrov Vir leží v zadarském souostroví v jeho vnitřním pásu při jihozápadním pobřeží ostrova Pag v těsné blízkosti pevniny. Od ní (od poloostrova Privlaka) jej odděluje 3 m hluboký a 300 m široký průliv, který je přemostěný.

Oblíbené výletní místo

Zejména díky vybudování mostu je ostrov Vir často navštěvován obyvateli Zadaru, pro které představuje zajímavou a oblíbenou víkendovou rekreační oblast. Pláže na ostrově jsou převážně oblázkové. Krajina je plochá, místy porostlá borovicemi.

Hlavním střediskem ostrova Vir je stejnojmenná obec Vir, ležící v široké písečné zátoce Sapavac. V této zátoce naleznete více osad, např. Miljkovica a Radovanjica. Poblíž na pobřeží najdete zbytky bývalé benátské pevnosti ze 17. století.

Hezký výhled se návštěvníkům nabízí z nejvyššího bodu ostrova, z Bandire (112 m n.m.)

Tipy na výlet

V okolí zadarské riviéry na pobřeží v těsném sousedství ostrova Vir se nachází Národní parky Paklenica, Krka a archipelág Kornati a přísně chráněné přírodní oblasti Velebit a Telašćica. Také archipelag před zadarským pobřežím tvoří mnoho dalších, menších i větších ostrovů (Dugi otok, Pašman, Ugljan, Ist, Premuda) ideálních jako cíl výletu.

Na Riviéře Zadar se nachází i další historická města s překrásnými památkami. Milovníky historie nadchne kromě samotného letoviska Zadar také návštěva letoviska Biograd na Moru, které bylo v minulosti sídlem chorvatských králů. Dnes je turistickým a zvláště pak jachtařským střediskem s jedinou marinou na chorvatském pobřeží s podmořským osvětlením.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube