Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Riviéra Zadar - Severní Dalmácie

Základní Informace

Riviéra Zadar se nachází na nejčlenitější části Jadranského pobřeží, v Severní Dalmácii. Pobřeží je plné malých zálivů, ostrůvků a ostrovů, které nabízejí atraktivní cíle pro zajímavou dovolenou.

Přírodní bohatství Riviéry Zadar

V okolí zadarské riviéry se nachází Národní parky Paklenica, Krka a ostrovní archipelág Kornati a přísně chráněné přírodní oblasti Velebit a Telašćica.

Turistické cíle Riviéry Zadar

Na Riviéře Zadar se nachází množství historických měst s překrásnými památkami. Samotné centrum regionu, letovisko Zadar je obecně nazýváno "malým chorvatským Římem". Nejen kvůli velkému množství kostelů přímo ve městě a v jeho bližším okolí, ale také kvůli římským památkám (např. Zadarské Forum, na němž vyrostl kostel sv. Donáta).

Překrásné letovisko Biograd na Moru bylo v minulosti sídlem chorvatských králů. Dnes je turistickým a zvláště pak jachtařským střediskem s jedinou marinou na chorvatském pobřeží s podmořským osvětlením.

Dovolená u moře na Riviéře Zadar

Pláže v Zadaru a jeho bližším okolí jsou převážně oblázkové a jsou tak ideálním cílem pro rodiny s malými dětmi. Pobřeží v okolí nejznámějších letovisek nabízí maximální komfort včetně upravených teras a možnosti zapůjčení lehátek a slunečníků.

V okolí letovisek Nin a Privlaka najdete dokonce písečné pláže, které mají velmi pozvolný vstup do moře.

Na několika lokalitách v oblasti (Ninska laguna) se vyskytuje léčivé bahno peloid. Léčivé bahno se využívá k prevenci a léčbě poruch pohybového systému, poruch nervových a v protistresovém relaxačním režimu.

Na pobřeží Riviéry Zadar však najdete i skalnaté zátoky pro milovníky opalování na skalách a koupání v křišťálově čistém moři.

Archipelag před zadarským pobřežím tvoří mnoho menších i větších ostrovů (Dugi otok, Pašman, Ugljan, Vir, Ist, Premuda). Na ostrůvcích, které nejsou osídlené, můžete zažít dokonalou robinzonskou dovolenou.

Interaktivní mapa Chorvatska

Riviéra Zadar - letoviska

Severní Dalmácie - riviéry

Chorvatsko - další oblasti

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.12.2023).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube