Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Kućište - Poloostrov Pelješac

Základní Informace

Kučište je malé letovisko a rybářská osada vzdálená 6 km západně od významného letoviska Orebić (dříve Trstenica), které se nachází na jihozápadním pobřeží druhého největšího poloostrova v Chorvatsku, poloostrova Pelješac, a prostírá se mezi pevninou a ostrovy Korčula a Mljet v délce více než 65 km.

Turistický komplex na okraji části osady Kučište již prakticky navazuje na letovisko Orebić, v turistických nabídkách tak bývá často uváděna pod ním.

Dominantou této části pobřeží je nejvyšší hora ostrova Sveti Ilija, jejíž mohutná skalní stěna se tyčí do výšky nad letoviskem (961 m n. m.).

Výjimečná minulost okolí osady Kučište

V minulosti byl Orebić významným střediskem mořeplavby. Výstavné domy bohatých lodních kapitánů, kteří se tu po desetiletí usazovali na odpočinek, dodávají letovisku Orebić jeho specifický ráz.

Několik renesančních a barokních kapitánských domů můžete najít i v osadě Kučište.

Dovolená u moře v Orebići

Krásné oblázkové pláže se táhnou po celém pobřeží již od letoviska Orebić a dále na Viganj. Letovisko má velmi dobré podmínky pro vodní sporty, zejména jachting, windsurfing a potápění.

Výjimečná vinařská oblast

Odtud pochází vyhlášené červené víno postup, které lze ochutnat a koupit na několika místech v Orebići. Necelých 20 km vzdálená je obec Potomje, středisko vinařské oblasti Dingač. Svahy v oblasti jsou posázeny autochtonním druhem vinné révy, plavac mali crni, který se zpracovává ve značkové víno dingač. Značkový dingač náleží mezi deset nejlepších odrůdových vín na světě.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.10.2023).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube