Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Poloostrov Pelješac - Jižní Dalmácie

Základní Informace

Poloostrov Pelješac je druhým největším poloostrovem v Chorvatsku a prostírá se mezi pevninou a ostrovy Korčula a Mljet v délce více než 65 km.

U letoviska Ston na začátku poloostrova připomínají mohutné hradby slávu Dubrovnické republiky. Té poloostrov Pelješac patřil pět století a hrál důležitou roli při její obraně. V okolí osady Ston byla vybudována jedna z největších středověkých pevnostních soustav v jižním přímoří.

Příroda na poloostrově Pelješac

Nejvyšší hora poloostrova Pelješac je Sveti Ilija (zvaný též Hadí vrch čili Zmijino brdo, 961 m n. m.). Jedovatí hadi tu sice žijí dodnes, stáhli se však do málo přístupných lokalit v horách. Ke zlikvidování hadů byly na Pelješac, podobně jako na ostrov Mljet, dovezeny na přelomu 19. a 20. stol. promyky mungo. Počet hadů na poloostrově tak výrazně poklesl.

Výjimečná vinařská oblast

Vápencové, poměrně vysoké hřebeny se táhnou podél pobřeží. Mezi nimi se ve středu poloostrova rozkládá úrodná nížina proslulá nejlepšími druhy chorvatské vinné révy.

Odtud pochází proslulá značková víno dingač a postup. Značkový dingač náleží mezi deset nejlepších odrůdových vín na světě. Na dalších místech v okolí se pěstuje postup, rovněž červené víno výjimečné kvality.

Původní osídlení

V minulých letech došlo k unikátnímu archeologickému objevu. V kopcích nad letoviskem Viganj byla objevena významná ilyrská svatyně z prvního tisíciletí př. n. l. Zatím není veřejnosti přístupná, ale jedná se o nález evropského významu.

Nálezy z řeckého a římského období jsou celkem vzácné. Z předrománského období pochází několik velmi cenných kostelíků, např. kostel sv. Michala (Sveti Mihovil) s nádhernými freskami. Z pozdního středověku pocházejí gotické františkánské kláštery v letoviscích Ston a Orebić.

Aktivní dovolená na poloostrově Pelješac

Hlavním střediskem cestovního ruchu je letovisko Orebić na jižním pobřeží proti ostrovu Korčula. Je znám svými krásnými plážemi. Za nejkrásnější část pobřeží poloostrova Pelješac se pokládá úsek mezi letovisky Orebić a Viganj. Velmi pěknými plážemi vynikají také obce Kučište a Lovište.

Moře v blízkosti letoviska Viganj se pokládá za nejpříhodnější terén pro windsurfing. Moře s brakickou vodou v okolí letoviska Trpanj bývá cílem sportovních rybářů.

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2020 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.03.2020).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube

Vážení klienti a návštěvnici naších stránek,

z důvodu nouzového stavu vyhlášeného vládou ČR jsme nuceni od 16. 3. 2020 omezit provoz naší cestovní kanceláře. Z bezpečnostních důvodů a kvůli ochraně zdraví nás všech, bude sídlo naši CK pro veřejnost uzavřené. Veškeré zákaznické služby a administraci spojenou s prodejem nových, nebo rozpracovaných objednávek vyřizujeme online. Naše telefonické linky budou mimo provoz. Nás rezervační tým pracuje z domu a Vaše požadavky vyřizuje pouze online. Po dobu omezeného provozu nás prosím kontaktujte na e-mail: adria@adriadatabanka.com

Dovolenou můžete bez problému rezervovat z pohodlí domova. Náš online rezervační systém funguje bez jakýchkoliv změn a omezení. Pokud se Vám nedaří vybrat dovolenou nebo si nevíte rady, napište nám emailem Vaše přesné požadavky a my Vám zpracujeme a zašleme nabídku. Pokud s námi budete potřebovat mluvit telefonicky, pošlete nám emailem své telefonní číslo a my Vám sami zavoláme.

Děkujeme za pochopení

Snažme se být v těchto těžkých okamžicích stále pozitivní, zodpovědní a pomáhejme si.
Určitě to zvládneme.

Chorvatsko i azurový Jadran nás i v sezoně 2020 přivítaji s otevřenou náručí.

Váš Adria Databanka Team