Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Trpanj - Poloostrov Pelješac

Základní Informace

Příjemné městečko Trpanj je jediné větší letovisko na severním pobřeží druhého největšího poloostrova v Chorvatsku, poloostrova Pelješac, který se prostírá mezi pevninou a ostrovy Korčula a Mljet v délce více než 65 km.

Trpanj byl v minulosti hlavním přístavem na poloostrově Pelješac, dnes je cílem trajektové linky z pevniny, z přístavu Ploče.

Odpočinek v letovisku Trpanj

Letovisko má díky své poloze velmi příznivé mikroklima a bujnou vegetaci, v blízké zátoce Blace je naleziště peloidu, léčivého bahna, které má velmi dobré účinky při prevenci a léčbě poruch pohybového systému, poruch nervových a v protistresovém relaxačním režimu.

Bohatá historie letoviska Trpanj

Strážkyní přístavu je socha Panny Marie Hvězdy moře (Zvijezda mora), ochránkyně rybářů a námořníků, která stojí na skále před přístavem.

Městečko Trpanj vyrostlo v blízkosti pozůstatků římské usedlosti, dochovalo se z ní však velmi málo (část moziaky na hřbitovní zdi). Na okolních kopcích najdete další památky: zříceninu pevnosti rodu Kačićů, kostel sv. Rocha, od kterého je nádherný výhled a několik kapliček.

Dovolená u moře v letovisku Trpanj

Na okraji letoviska najdete příjemnou oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do vody vhodnou i pro velmi malé děti. Za dalšími plážemi se vydejte do okolních zátok.

Překrásná pláž z jemných oblázků v zátoce Divna (7 km) nebývá ani v létě příliš zaplněná návštěvníky, v borovém lesíku u zátoky najdete malý kemp s konobou.

Další možností je výlet do zátoky Duba Pelješka(9,5 km) s pěknou pláží a zbytky římské stavby na dně moře.

Výjimečná vinařská oblast

Vápencové, poměrně vysoké hřebeny se táhnou podél pobřeží poloostrova Pelješac. Mezi nimi se ve středu poloostrova rozkládá úrodná nížina proslulá nejlepšími druhy chorvatské vinné révy.

Z okolí Orebiće (11 km napříč ostrovem) pochází vyhlášené červené víno postup, které lze ochutnat a koupit na několika místech v Orebići. Necelých 20 km vzdálená je obec Potomje, středisko vinařské oblasti Dingač. Svahy v oblasti jsou posázeny autochtonním druhem vinné révy, plavac mali crni, který se zpracovává ve značkové víno dingač. Značkový dingač náleží mezi deset nejlepších odrůdových vín na světě.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 28.02.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube