Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Dingač - Poloostrov Pelješac

Základní Informace

Letovisko a malá osada Dingač se nachází na jižním svahu druhého největšího poloostrova v Chorvatsku, polostrova Pelješac, který se rozprostírá mezi pevninou a ostrovy Korčula a Mljet v délce více než 65 km.

Osada Dingač je ideálním místem vhodným pro příjemnou a klidnou dovolenou a odpočinek v přírodě.

Výjimečná vinařská oblast

Vinařská oblast Dingač se střediskem v obci Potomje je vyhlášená po celém světě. Svahy v oblasti jsou posázeny autochtonním druhem vinné révy, plavac mali crni, který se zpracovává ve značkové víno dingač. Jde o neobvykle silné a sladké víno, značkový dingač náleží mezi deset nejlepších odrůdových vín na světě.

Z 20 km vzdáleného letoviska Orebić zase pochází vyhlášené červené víno postup, které lze ochutnat a koupit na několika místech v obci.

Dovolená u moře v osadě Dingač

Z pobřeží v oblasti Dingače je nádherný výhled na širé moře a ostrovy Mljet, Lastovo a Korčula. Pobřeží je zde převážně skalnaté, ale malé oblázkové pláže jsou u osady Borak nebo v letovisku Trstenik.

Tipy na výlet

Hlavním střediskem cestovního ruchu na poloostrově Pelješac je letovisko Orebić na jižním pobřeží proti ostrovu Korčula. Je známé svými krásnými plážemi. Za nejkrásnější část pobřeží poloostrova Pelješac se pokládá úsek mezi letovisky Orebić a Viganj. Velmi pěknými plážemi vynikají také obce Kučište a Lovište.

Moře v blízkosti letoviska Viganj se pokládá za nejpříhodnější terén pro windsurfing. Moře s brakickou vodou v okolí letoviska Trpanj bývá cílem sportovních rybářů.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 28.02.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube