Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Ostrov Lastovo - Jižní Dalmácie

Základní Informace

Ostov Lastovo patří mezi Jihodalmátské ostrovy a leží 13 NM od ostrova Korčula, od kterého ho dělí Lastovský průliv (Lastovski kanal).

V období Titovy Jugoslávie nebyl z vojenských důvodů cizincům povolen vstup na ostrov, do povědomí zahraničních návštěvníků se tak tato destinace dostává až v poslední době.

Přírodní bohatství Lastova

V roce 2006 se stal ostrov Lastovo a Lastovské souostroví Přírodním parkem (statut Park prirode odpovídá české chráněné krajinné oblasti). Jeho součástí je 44 ostrovů včetně vzdáleného ostrova Sušac ležícího 13 NM na západ.

Ostrov Lastovo je poměrně hornatý, nejvyšší vrchol ostrva Hum leží 417 m n.m. Jeho břehy jsou příkré, na jižním pobřeží se však nachází hluboký záliv s osadou Skrivena Luka

.

Podnebí ostrova je velmi příznivé, mimořádně vysoká insolace (doba slunečního svitu) je vyvážena typickým příjemným větrem maestral, který zmírňuje letní vedra.

Lastovské souostroví

Lastovský archipelag tvoří kromě ostrova Lastovo ještě téměř 50 ostrůvků a útesů. Patří mezi ně např. ostrovy Sušac, Prežba (spojený mostem s ostrovem Lastovo), Makarac, Mrčar, Donji Školji a Vrhovnjaci.

Aktivní dovolená na ostrově Lastovo

Kromě správního střediska Lastovo je na ostrově 6 osad, některé z nich se dostávají do povědomí jako oblíbená letoviska (Zaklopatica, Skrivena Luka).

Obliba ostrova Lastovo v posledních letech vzrůstá také díky rychlému rozvoji vodních sportů, pro něž má Lastovo ideální podmínky (windsurfing, jachting, potápění a sportovní rybolov).

Zajímavosti ostrova Lastovo

Na ostrově Lastovo se díky jeho odlehlosti dochovaly některé zvláštnosti nejen folklórní (lidové kroje, zvyky a slavnosti), ale také gastronomické (skvělé bílé víno maraština).

Dostupnost ostrova Lastovo

Spojení s pevninou obstarává trajektová linka Split - Hvar - Vela Luka (Korčula) - Ubli. Nově byla zavedena sezónní rychlá lodní linka z Dubrovníku.

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2020 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.03.2020).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube

Vážení klienti a návštěvnici naších stránek,

z důvodu nouzového stavu vyhlášeného vládou ČR jsme nuceni od 16. 3. 2020 omezit provoz naší cestovní kanceláře. Z bezpečnostních důvodů a kvůli ochraně zdraví nás všech, bude sídlo naši CK pro veřejnost uzavřené. Veškeré zákaznické služby a administraci spojenou s prodejem nových, nebo rozpracovaných objednávek vyřizujeme online. Naše telefonické linky budou mimo provoz. Nás rezervační tým pracuje z domu a Vaše požadavky vyřizuje pouze online. Po dobu omezeného provozu nás prosím kontaktujte na e-mail: adria@adriadatabanka.com

Dovolenou můžete bez problému rezervovat z pohodlí domova. Náš online rezervační systém funguje bez jakýchkoliv změn a omezení. Pokud se Vám nedaří vybrat dovolenou nebo si nevíte rady, napište nám emailem Vaše přesné požadavky a my Vám zpracujeme a zašleme nabídku. Pokud s námi budete potřebovat mluvit telefonicky, pošlete nám emailem své telefonní číslo a my Vám sami zavoláme.

Děkujeme za pochopení

Snažme se být v těchto těžkých okamžicích stále pozitivní, zodpovědní a pomáhejme si.
Určitě to zvládneme.

Chorvatsko i azurový Jadran nás i v sezoně 2020 přivítaji s otevřenou náručí.

Váš Adria Databanka Team