Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Mali Ston - Poloostrov Pelješac

Základní Informace

Mali Ston je nevelká, avšak významná obec a přístav ležící v Malostonském zálivu na konci šíje, která spojuje poloostrov Pelješac s pevninou. V mělkém zálivu a jeho okolí se nachází jedna z největších chovných stanic tradičních ústřic a slávek.

Bohatá historie letoviska Mali Ston

Mali Ston byl založen ve 14. stol. Dubrovnickou republikou jako součást mohutného systému opevnění města Stonu a jeho salin. Město bylo vybudováno podle unikátního urbanistického plánu, jeho dominantu tvořila soustava hradeb a pevností, jedna z největších středověkých pevnostních soustav v jižním přímoří.

Soustava zahrnovala 3 velké pevnosti: Koruna v Malém Stonu, Veliki Kaštio ve Stonu a Podzvizd na kopci mezi nimi, to vše propojeno sedmikilometrovou zdí a podpořeno 50 věžemi a 5 dalšími pevnostmi.
Během občanské války na konci minulého století byla obec z velké části zničena, sousední historický Ston pak zdevastovalo zemětřesení v roce 1996.

Oblast poté prošla náročnou, ale úspěšnou rekonstrukcí, většina památek byla obnovena či zakonzervována, návštěvníkům je dokonce otevřena část hradeb.

Dovolená v letovisku Mali Ston

Letovisko vřele doporučujeme milovníkům historie a vyznavačům dobrého jídla. Výjimečná poloha Malého Stonu nabízí jedněm i druhým dostatek lákadel. Ochutnejte v některé z místních rybářských hospůdek plody moře v čele s ústřicemi či vyhlášené víno místní provenience.

V letovisku bohužel nenajdete vhodná místa ke koupání. V blízkosti (4 km) však leží oblíbená zátoka Prapratna s krásnými plážemi a ideálním koupáním.

Aktivní dovolená na poloostrově Pelješac

Hlavním střediskem cestovního ruchu je letovisko Orebić na jižním pobřeží proti ostrovu Korčula. Je znám svými krásnými plážemi. Za nejkrásnější část pobřeží poloostrova Pelješac se pokládá úsek mezi letovisky Orebić a Viganj. Velmi pěknými plážemi vynikají také obce Kučište a Lovište.

Moře v blízkosti letoviska Viganj se pokládá za nejpříhodnější terén pro windsurfing. Moře s brakickou vodou v okolí letoviska Trpanj bývá cílem sportovních rybářů.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.10.2023).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube