Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Lovište - Poloostrov Pelješac

Základní Informace

Letovisko Lovište je malá rybářská obec ležící v uzavřené zátoce Luka na severozápadním konci největšího poloostrova v Chorvatsku, polostrova Pelješac, který se rozprostírá mezi pevninou a ostrovy Korčula a Mljet v délce více než 65 km.

Poklidná atmosféra letoviska Lovište

Osada Lovište je klidná rybářská a zemědělská obec, která jistě nadchne vyznavače klidné dovolené s možností průzkumu místní gastronomické nabídky. Letovisko je vyhlášené sušením fíků a pěstováním jižních plodů. Místní rybáři se zaměřují především na lov langust a hlavonožců.

Dovolená u moře v letovisku Lovište

V blízkosti letoviska Lovište jsou četné malebné zátoky (Pržna, Česminova, Križica, Rasoha, Bezdija). V severní části zálivu Luka je v malé stejnojmenné zátoce osada Mirca. Mezi osadou Lovište a přibližně 17 km vzdáleným letoviskem Orebić najdete další pláže, většinou oblázkové, poblíž osad Kučište a Viganj. Přímo v letovisku Orebić najdete krásnou písečnou pláž v zátoce Trstenica.

Zátoka Luka je dobře chráněná, díky tomu platí za význačný jachetní přístav.

Výjimečná vinařská oblast

Vápencové, poměrně vysoké hřebeny se táhnou podél pobřeží poloostrova Pelješac. Mezi nimi se ve středu poloostrova rozkládá úrodná nížina proslulá nejlepšími druhy chorvatské vinné révy.

Odtud pochází proslulá značková víno dingač a postup. Značkový dingač náleží mezi deset nejlepších odrůdových vín na světě. Na dalších místech v okolí se pěstuje postup, rovněž červené víno výjimečné kvality.

Tipy na výlet

Hlavním střediskem cestovního ruchu na poloostrově Pelješac je letovisko Orebić na jižním pobřeží proti ostrovu Korčula. Je známé svými krásnými plážemi. Za nejkrásnější část pobřeží poloostrova Pelješac se pokládá úsek mezi letovisky Orebić a Viganj. Velmi pěknými plážemi vyniká také obec Kučište.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.12.2023).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube