Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Maslinica - Ostrov Šolta

Základní Informace

Letovisko Maslinica je rybářská osada a přístav ležící ve stejnojmenné zátoce na západním pobřeží ostrova Šolta, jednoho z nejkrásnějších ostrovů chorvatského Jadranu. Od sousedního ostrova Brač Šoltu odděluje Splitská úžina (Splitska vrata).

Klidná dovolená v letovisku Maslinica

Pobřeží ostrova Šolta je členité. V okolí letoviska Maslinica je více zátok s malými oblázkovými plážemi (Tepli bok, Šoškova, Poganica, Vela luka) a krásným borovicovým lesem na jihu. Ve výše uvedených zátokách nebo na ostrůvcích před pobřežím je příjemné koupání.

Letovisko Maslinica je významnou rybářskou osadou známou svou různorodou nabídkou čerstvých plodů moře a ryb. V létě se zde pravidelně konají atraktivní rybářské slavnosti. Jsou zde velmi dobré podmínky pro podmořský rybolov a potápění, zejména kolem ostrůvků Radula, Stipanska, Balkun, Kamičić, Pelebrnjak.

Oblíbená letoviska na ostrově Šolta

Správní centrum ostrova se nachází v obci Grohote. Na pobřeží jsou mezi největšími letoviska Stomorska a Maslinica. Trajektová přístaviště se nacházejí v osadách Rogač, Nečujam a Stomorska.

Tip na výlet

Návštěvníkům doporučujeme vycházky po ostrově, především do obce Grohote ve vnitrozemí ostrova Šolta. Obec je známým působištěm naivních malířů. Kupuje se tu proslulý med a propolis.

Ubytování

slevy LAST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.09.2023).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube