Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Stara Novalja - Ostrov Pag

Základní Informace

Oblíbené klidné letovisko Stara Novalja najdete v hluboké zátoce na severovýchodním pobřeží ostrova Pag přes úzkou šíji ostrova pouhé 3 km vzdálené od vyhlášeného střediska cestovního ruchu Novalja.

Dovolená u moře v letovisku Stara Novalja

Stara Novalja je klidnější letovisko vhodné především pro dovolenou s malými dětmi, zároveň je však velmi příznivě vzdálené od centra zábavy v letovisku Novalja a zejména pláže Zrće, která je vyhlášeným centrem zábavy s množstvím diskoték a nočních klubů pro mladé.

Na okraji osady Stara Novalja leží malá, ale velmi pěkná a upravená písečná pláž Planjka - Trinčel vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou, která je jednou z nejoblíbenějších pláží na ostrově Pag, zejména díky své dobré dostupnosti a pozvolnému vstupu do moře s písčitým dnem.

I na některých dalších místech v rozlehlé zátoce lze najít písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, které je poměrně teplé díky nevelké hloubce zátoky. Také hladina moře bývá díky geografické poloze zátoky velmi klidná.

Blízké letovisko Novalja je vyhledávané zejména kvůli překrásným plážím.Nejatraktivnější je jistě rozlehlá pláž Zrće (3 km jihovýchodně) z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře. V sousední osadě Caska najdete vynikající oblázkovou pláž s hrubým pískem.

Nejblíže k letovisku je populární pláž Straško se stejnojmenným kempem (1 km jižně) obklopená borovým lesem.

Kromě zmíněné pláže Trinčel byly ještě pláže Zrće a Straško vyznamenány tzv. Modrou vlajkou.

Poněkud vzdálenější pláž Sveti duh je oblíbeným cílem naturistů (9 km jihovýchodně). Návštěvníci letoviska Povljana ocení zejména překrásnou pláž Dubrovník se zázemím tvořeným celodenně otevřenými kavárničkami, bistry a restauracemi.

Aktivní dovolená v letovisku Stara Novalja

Přímo v letovisku Stara Novalja působí české potápěčské centrum.

Letovisko Novalja pak nabízí výborné podmínky milovníkům vodních i pozemních sportů, kemp Straško je vyhlášeným sportovně rekreačním střediskem a na své si díky značeným cyklostezkám přijdou i vyznavači cyklistiky.

Spojení na ostrov zajišťuje trajekt z Prizny na pevnině do Žigljenu na severovýchodním pobřeží ostrova. Ostrov je na jihovýchodě spojen s pevninou také mostem.

Můžete tak bez problémů vyrazit na delší či kratší výlet do některého z překrásných historických měst na pevnině (Zadar, Biograd na Moru, Nin). Milovníci přírody rádi navštíví Národní parky Paklenica, Krka a ostrovní archipelág Kornati a přísně chráněné přírodní oblasti Velebit a Telašćica.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.03.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube