Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Stomorska - Zátoka Fabrica - Ostrov Šolta

Základní Informace

Zátoka Fabrica je malá zátoka s oblázkovou pláží vzdálená přibližně 5 minut plavby na lodi nebo 15 minut chůze po pobřežní pěšině od letoviska Stomorska.

Letovisko Stomorska je malá osada ležící na severovýchodním pobřeží ostrova Šolta, jednoho z nejkrásnějších ostrovů chorvatského Jadranu. Od sousedního ostrova Brač Šoltu odděluje Splitská úžina (Splitska vrata). Jedná se o nejstarší přímořskou osadu na ostrově a současně nejstarší letovisko (první hotel byl postaven v roce 1938).

Klidná dovolená v letovisku Stomorska

Dnes je Stomorska turistickým letoviskem s početnými kavárnami a tavernami, jež mnohdy nabízejí i živou hudbu pro milovníky nočního života.

Letovisko nabízí výborné koupání s množstvím malých pláží, nejkrásnějších oblázkové plážičky najdete v malých blízkých zátokách na jihu ostrova (Livka, Travna, Stračinska, Grabova). Dobré koupání též při víkendové osadě Gornja Krušica.

V osadě Stomorska jsou také velmi dobré podmínky pro vodní sporty (jachting, windsurfing, podmořský rybolov a potápění).

Oblíbená letoviska na ostrově Šolta

Správní centrum ostrova se nachází v obci Grohote. Na pobřeží jsou mezi největšími letoviska Stomorska a Maslinica. Trajektová přístaviště se nacházejí v osadách Rogač, Nečujam a Stomorska.

Tip na výlet

Návštěvníkům doporučujeme vycházky po ostrově, především do obcí ve vnitrozemí ostrova Šolta. Správní centrum ostrova, obec Grohote je známým působištěm naivních malířů. Kupuje se tu proslulý med a propolis.

Ubytování

slevy LAST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.09.2023).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube