Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Plavi svijet

Plavi svijet Lošinj je chorvatská nevládní organizace, která prostřednictvím svých tří programů - vědeckého výzkumu, vzdělávání a záchranného programu - realizovala několik projektů zaměřených na shromažďování informací o životě ohrožených mořských živočichů (především mořských savců a mořských želv), vzdělávání veřejnosti a různých zájmových skupin přispívajících k zachování mořského prostředí.

Jadranský projekt delfín

Projekt si ve spolupráci výzkumných stanic na ostrovech Lošinj a Vis klade za cíl studium populační ekologie, genetiky, chování, dorozumívaní a přirozeného stanoviště delfína skákavého (Tursiops truncatus) a jiných kytovců v Jaderském moři a ochranu a modelování jejich populace a stanovišť.

Co můžete pro záchranu delfína skákavého udělat Vy?

Přímou podporu organizaci plavi svijet a potažmo podíl na záchraně populace těchto nádherných savců můžete uskutečnit adopcí vlastního delfína.

Ke společnému úsilí o jejich záchranu se připojila i CK Adria Databanka.

Organizace Plavi svijet nabízí také studentské dobrovolnické pobyty, jejich podmínkou však je vzdělání v oblasti přírodních věd a znalost anglického jazyka.

Výzkum mořských želv v oblasti Jadranu

Výzkum biologie a ekologie mořských želv v Jaderském moři, jejich označení a satelitního sledování, a rehabilitace zraněných zvířat se provádí ve spolupráci s chorvatským Přírodovědným muzeem v Záhřebu.

Lošinjské mořské vzdělávací centrum

Plavi svijet v roce 2003 otevřel své první vzdělávací centrum, ve kterém prostřednictvím stálé sbírky, výstavy, interaktivní multimediální prezentace, workshopů, přednášek a kurzů přispívá k dalšímu vzdělávání návštěvníků a různých zájmových skupin.

Lošinjská rezervace pro delfíny

Nejvýznamnějším projektem v ochranném programu je jistě zřízení Lošinjské rezervace delfínů v roce 2006, prvního takového prostoru pro delfíny ve Středomoří.

Delfínů žije ve zdejší oblastí, tj. v prostoru ostrovů Cres a Lošinj, na 150 a jsou chráněni již od roku 1987. Žijí většinou ve skupinách v průměru o 7 jedincích, výjimkou však nejsou ani malé skupinky jen se 3 členy nebo naopak velká hejna se 30 delfíny. Žijí však roztroušeně i na dalších místech Jadranu.

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2019 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2019).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube