Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Grebaštica Donja - Riviéra Šibenik

Základní Informace

Letovisko Grebaštica Donja najdete asi 15 km jihovýchodně od centra Riviéry Šibenik, stejnojmenného historického města Šibenik.

Grebaštica je malá turistická obec, která spojuje osady umístěné ve stejnojmenném zálivu. V původně rybářské venkovské osadě bylo vybudováno kvalitní rekreační zázemí. Pokud však toužíte po rušnějším středisku, doporučujeme návštěvu blízkého letoviska Primošten.

Dovolená u moře v letovisku Grebaštica Donja

Severně od zálivu Luka Grebaštica je poloostrov Vela Oštrica a na jihu menší ostrůvek Timara. Letovisko Grebaštica nabízí rekreantům kromě hlavní pláže také mnoho malých zálivů s plážemi, které leží při severním pobřeží směrem k poloostrovu Vela Oštrica. Pláže jsou většinou oblázkové a zeleň na pobřeží poskytuje příjemný stín.

Tipy na výlet

Málokde na světě najdete tak blízko vedle sebe dva národní parky, Národní park Krka a Národní park Kornati. Překrásnou nedotčenou přírodu nabízí archipelag Šibeniku s mnoha ostrovy, z nichž pouze některé jsou obydlené. Doporučujeme také návštěvu významné ornitologické lokality Přírodního parku Vranské jezero.

Šibenská riviéra, ostrov Murter, Kornati, Dugi otok a Přírodní park Telašćica jsou známé díky nádherné přírodě, ale i atraktivní nabídce Big game fishing, takže dovolená v okolí Šibeniku je ideální příležitostí vyzkoušet své štěstí při lovu velkých ryb.

Riviéra Šibenik také nabízí mnoho zajímavých výletních cílů, vyrazit můžete do všech oblastí regionu, ale i dále. Navštivte nádherné letovisko Šibenik a jeho dominantu, katedrálu sv. Jakuba, nejvýznamnější renesanční památku v Chorvatsku, která patří do kulturního světového dědictví UNESCO.

Pokud Vás zajímají starobylá města, jejich architektura a atmosféra, nesmíte zapomenout na návštěvu letovisek Split a Trogir.

Milovníky sportu pak jistě potěší např. rafting na řece Zrmanja či Cetina nebo zážitek z rybolovu a potápění.

Prohlédněte si video z místa

Interaktivní mapa Chorvatska

Riviéra Šibenik - další letoviska

Zobrazit

Severní Dalmácie - riviéry

Zobrazit

Chorvatsko - další oblasti

Zobrazit

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube