Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Ostrov Korčula - Jižní Dalmácie

Základní Informace

Ostrov Korčula je šestým největším ostrovem Jaderského moře. Díky své výjimečné poloze návštěvníkům nabízí překrásnou přírodu, starobylé památky, množství kulturních událostí a tradičních zvyků.

Tajemná minulost Korčuly

V současnosti na ostrově žije cca 17 tisíc obyvatel, ale obydlen byl již v prehistorické době. Řecký i římský název ostrova - Korkyra Melaina / Corcyra Nigra - znamená Černá Korkyra. Název měl svůj původ v již zmíněných rozsáhlých lesích borovice černé, které pokrývaly téměř celý ostrov.

Kolem roku 1000 n. l. se na Korčule poprvé objevili Benátčané, kteří od té doby využili každou příležitost, aby se pokusili ostrov ovládnout, což se jim později na dlouhá staletí také podařilo. Ale byly to právě Benátky, které celému ostrovu vtiskly svůj typický ráz a kolorit.

Mnoho měst, a především hlavní město Korčula, si zachovalo téměř nedotčený historický charakter a množství hodnotných památek.

Aktivní dovolená na Korčule

Ostrov je známý především prostřednictvím tradičních lidových her a tanců, jako je moreška v Korčule a kumpanija v obcích Blato, Čara, Pupnat a Smokvica. Je také považován za oblíbený cíl milovníků vína (nejznámější vína z Koručuly jsou pošip, rukatac, grk a plavac). Korčula je také ráj pro milovníky jachtingu, surfování, potápění a dalších vodních a jiných sportů.

Dostupnost ostrova Korčula

Na ostrov Korčula se dostanete trajektem z Orebiće na poloostrově Pelješac a z Drveniku na Makarské riviéře (do přístaviště Korčula-Dominće v těsné blízkosti městečka Korčuly). Další trajektový přístav je ve Vela Luce, kde zastavují trajekty a lodě ze Splitu a pak pokračují na ostrov Lastovo.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube