Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Chorvatsko - předpověď počasí

Připravili jsme pro Vás praktický postup jak se co nejrychleji orientovat v předpovědi počasí pro Chorvatsko. V posledním roce výrazně stoupl počet lidí, kteří vyjíždí do Chorvatska i mimo hlavní sezonu, třeba jen na prodloužené víkendy, nebo jen tak se na pár dní zrelaxovat. Umožnila to samozřejmě nová nejmodernější Evropská dálnice mezi Zagrebem a Splitem. Na dalších úsecích směrem k Jižní Dalmácii a Dubrovníku se v Chorvatsku intenzivně pracuje.

Pro krátkodobé cesty je zajisté velmi důležité vědět kdy vyrazit, tak aby jste u moře nestrávili např. 5 deštivých dní.Tuto prognózu se můžete s pomocí našich linků a uvedených stránek velmi rychle naučit. V praxi je to tak, že když prší, je většinou období kdy fouká teplý vlhký vítr zvaný jugo. Tento vítr je často doprovázen teplým deštěm. Toto období trvá na podzim, v zimě a na jaře různě od 2 do 7 i více dnů. Po jugu obyčejně na jeden, maximálně dva dny následuje chladnější vítr zvaný bóra. Vane z pobřeží a jak Dalmatinci říkají „bóra čistí“. Během bóry je většinou slunečné počasí a vy již v klidu vyjeďte z domova do Chorvatska. Po bóře totiž ve většině případů následuje nádherné slunečné počasí a značné oteplení. Nebojte se do Dalmácie vyjet i v zimě nebo během jarních měsíců března a dubna. Pro orientaci si uvědomte, že i během nejstudenějšíhop zimního měsíce ledna se na středodalmatských ostrovech (např.Brač, Hvar, Korčula) nebo na Makarské riviéře, pobybuje teplota v poledne na sluníčku až do 34°C. Moře je tehdy sice nejchladnější, ale otužilí a zdraví lidé se mohou v čistém jaderském moři klidně vykoupat. V březnu a dubnu je pak již velmi příjemné počasí s mnohem vyššími teplotami.


Nejdetajlnější předpověď počasí pro chorvatsko. Předpověď počasí pro více než 30 chorvatských a 20 evropských měst. Krátká třídenní předpověď je i v čestině. Detailní předpovědi pro jednotlivé oblasti a města naleznete po najetí na horní lištu "Hrvatski gradovi" (Chorvatská města), najedete na žádanou oblast, např. Južní Jadran a pak na město, např. Hvar. Po prokliku máte na stránce sedmidenní předpověď s uvedením počasí, srážek, rychlosti větru, teploty a relativní vlhkosti.
www.meteo-info.hr

Státní hydrometeorogický ústav (DHMZ). Předpovědi počasí pro celé Chorvatsko. Stránka je rovněž v angličtině. Po kliknutí na forecast vyberte 7-day forecast pak Chorvatsko a získáte přehlednou tabulku dalšího vývoje počasí. Máte zde i teploty moře a satelitní snímky.
meteo.hr

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 28.02.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube