Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Brela - Makarská Riviéra

Základní Informace

Letovisko Brela je významná turistická destinace, je známo rovněž jako perla Makarské riviéry. V posledních desetiletích se letovisko Brela skutečně stalo jedním z nejexkluzivnějších a nejvyhledávanějších turistických míst v Dalmácii díky atraktivnímu prostředí a čistým, romanticky upraveným plážím.

Původní osada

Jméno Beruli zmiňoval už byzantský císař Konstantin Porfyrogenet v polovině 10. století. Název Brela má své kořeny v chorvatském slově vrela, které znamená prameny. Dříve se ovšem sídlo jmenovalo Donja Brela, jelikož ve svahu nad ním leží ještě Gornja Brela.

Unikátní pobřeží

V osadě Brela najdete nejkrásnější a nejdelší volné pobřeží v Dalmácii. Dlouhá oblázková pláž, téměř nedotčená turistickými zařízeními, je ozdobena malými zátokami. Moře je křišťálově čisté, lemované stinnou, příjemnou promenádou.

Čisté a průzračné moře a péči o okolí nejlépe dokazují četná udělená turistická ocenění. Nádherná pláž Punta rata obdržela ceněnou Modrou vlajku, největší mezinárodní ocenění za čistotu moře a okolí. Americký časopis Forbes ji navíc zařadil mezi 10 nejkrásnějších pláží na světě.

Tipy na výlet

Impozantní pohoří Biokovo nad pobřežím je rájem pro horolezce a nabízí mnoho zajímavých výletů. Pokud Vás pobyt v letovisku omrzí, můžete se vydat na kratší či delší výlet na Bačinská jezera, do delty Neretvy či františkánského kláštera v Zaostrogu. Do známých letovisek Promajna a Baška Voda, historických měst Šibenik, Trogir, Split, Dubrovník nebo na některý z dalmátských ostrovů (Brač, Hvar, Korčula... ).

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 28.02.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube