Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Tribunj - Riviéra Šibenik

Základní Informace

Letovisko Tribunj najdete asi 10 km severozápadně od centra Riviéry Šibenik, stejnojmenného historického města Šibenik. Stará rybářská osada Tribunj s typicky středomořským koloritem leží pouhé 3 km od rušného letoviska Vodice.

Malebné letovisko Tribunj

Nejstarší část obce leží na maličkém ostrůvku a s pevninou, na které se dále rozrůstá, je spojena starým kamenným mostem. Ve svahu nad osadou najdete kostel sv. Mikuláše (Sveti Nikola) z konce 15. století obklopený hřbitovem a zříceniny hradu Jurjevgrad, který byl součástí opevnění proti Turkům.

Dovolená u moře v letovisku Tribunj

Letovisko Tribunj nabízí pěkné možnosti koupání v zátokách na západ od vesnice, ale i směrem na Vodice a na přilehlých ostrovech.

Podél pobřeží vede příjemná promenáda, na jihovýchod do letoviska Vodice a dále do osady Srima. Nejznámější pláž, Plava plaža vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou, je oblázková a lemuje pobřeží jihovýchodním směrem v délce 4 km do letoviska Vodice.

Aktivní dovolená v letovisku Vodice

V letovisku Tribunj a blízkém městě Vodice najdete množství zábavy a sportovního vyžití, hlavně pro příznivce vodních sportů: potápění, windsurfing, jachting (marina Vodice), vodní lyžování a skútry.

Letovisko Tribunj je známé také svou početnou rybářskou flotilou a rybím trhem. Místní rybí specialitou je rybí brudet (guláš) s polentou.

Vždy 1. srpna se konají velmi populární oslí dostihy (Magareće utrke), které pořádá sdružení Chorvatský osel. Toto sdružení se také zasloužilo o to, že na blízkém ostrově Logorun byla založena raritní oslí rezervace.

Doporučujeme Vám také návštěvu Muzea námořní tradice a akvária na nábřeží sousedního letoviska Vodice.

Tipy na výlet

Málokde na světě najdete tak blízko vedle sebe dva národní parky, Národní park Krka a Národní park Kornati. Překrásnou nedotčenou přírodu nabízí archipelag Šibeniku se 249 ostrovy, z nichž pouze některé jsou obydlené. Doporučujeme také návštěvu významné ornitologické lokality Přírodního parku Vranské jezero.

Šibenská riviéra, ostrov Murter, Kornati, Dugi otok a Přírodní park Telašćica jsou známé díky nádherné přírodě, ale i atraktivní nabídce Big game fishing, takže dovolená v okolí Šibeniku je ideální příležitostí vyzkoušet své štěstí při lovu velkých ryb.

Riviéra Šibenik také nabízí mnoho zajímavých výletních cílů, vyrazit můžete do všech oblastí regionu, ale i dále. Navštivte nádherné letovisko Šibenik a jeho dominantu, katedrálu sv. Jakuba, nejvýznamnější renesanční památku v Chorvatsku, která patří do kulturního světového dědictví UNESCO.

Pokud Vás zajímají starobylá města, jejich architektura a atmosféra, nesmíte zapomenout na návštěvu letovisek Split a Trogir.

Milovníky sportu pak jistě potěší např. rafting na řece Zrmanja či Cetina nebo zážitek z rybolovu a potápění.

Prohlédněte si video z místa

Interaktivní mapa Chorvatska

Riviéra Šibenik - další letoviska

Zobrazit

Severní Dalmácie - riviéry

Zobrazit

Chorvatsko - další oblasti

Zobrazit

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 28.02.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube