Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Makarská Riviéra - Střední Dalmácie

Základní Informace

Makarská riviéra je úzký pás středodalmátského pobřeží obklopený Jaderským mořem a nespočtem ostrovů (Hvar, Brač, Šolta, Čiovo, Drvenik, Vis, Pločica). Délka Makarské riviéry je přibližně 60 km, na severozápadě ji ohraničuje město Omiš a na jihovýchodě delta řeky Neretvy.

Přirozené centrum regionu tvoří oblíbené turistické letovisko Makarska, podle kterého je také riviéra pojmenována. Po celé délce ji lemují strmé štíty pohoří Biokovo, které vytváří nádherná panoramata skalního masivu zvedajícího se přímo z moře. Masiv pohoří Biokovo je chráněnou krajinnou oblastí s nejvyšší horou Sv. Jure (1762 m n. m.).

Pobřeží Makarské riviéry

Pláže Makarské riviéry jsou povětšinou složené z malých hladkých oblázků a moře při pobřeží je díky nim čisté a průzračné. Pobřeží je zároveň velmi členité, ideální místa ke koupání v chráněných zátokách najdou rodiny s dětmi, ale i dobrodružnější povahy.

Atraktivní destinace na Makarské riviéře

Makarská riviéra nabízí nejenom nádherné prostředí, ale i tisíciletou historií a bohaté kulturní dědictví. Blízkost historických měst (Šibenik, Split, Trogir, Dubrovník) a nádherných ostrovů (Brač, Hvar, Korčula...) činí z této oblasti velmi populární turistickou destinaci.

Makarská riviéra je překrásný region, který nabízí dostatek zábavy milovníkům přírody, historie, kultury, sportu i klidného odpočinku.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube