Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Střední Dalmácie - Chorvatsko

Základní Informace

Oblast Střední Dalmácie začíná pobřežím v okolí letoviska Rogoznica na severozápad od historického města Trogir a pokračuje až k významnému přístavu Ploče. Kromě pobřeží zahrnuje nádherné ostrovy Hvar, Brač, Šolta, Čiovo, Drvenik Veli a Vis a je některými příznivci pokládána za nejkrásnější přímořskou oblast na světě.

Bohatství Střední Dalmácie

Střední Dalmácie návštěvníkům nabízí členité pobřeží s malebnými zátokami, bílými plážemi s drobnými oblázky a pískem v chladivém stínu masivu pohoří Biokovo. Kulturní a historické bohatství starých měst, z nichž dvě jsou dokonce zapsána na listině světového kulturního dědictví organizace UNESCO (Trogir, Split), doplňují bohatou nabídku regionu.

Unikátní Střední Dalmácie

Mnohá z letovisek Střední Dalmácie se pyšní starou tradicí rekreačních středisek. Ačkoliv většinou nedosahují úrovně a kapacity západnějších letovisek, mohou návštěvníkům nabídnout o mnoho přátelštější přístup a možnost nahlédnout do tradičního způsobu života místních obyvatel.

Výrazný dalmátský kolorit ovlivňuje život na celém pobřeží. Pro značnou část návštěvníků je přínosem neustálý kontakt s místními obyvateli, poznávání jejich života a svérázných zvyků.

Oblast Makarské riviéry je sice v hlavní sezóně hojně navštěvovaná, ale krásné dalmátské pláže zvládají nápor turistů bez problémů.

Rozmanitá dovolená ve Střední Dalmácii

Střední Dalmácie je zřejmě mezi návštěvníky nejoblíbenějším úsekem chorvatského pobřeží. Dopravní uzel oblasti, kulturní a hospodářské centrum regionu, město Split či blízký historický Trogir nabízí dostatek vyžití milovníkům historie a ruchu civilizace.

Proslavená Makarská riviéra a okolí letoviska Omiš vyhovuje příznivcům koupání a rekreace na nádherných plážích u blankytného moře. Nádherná příroda a charakter Středodalmátských ostrovů zůstanou všem návštěvníkům navždy v paměti.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 28.02.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube