Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Ostrov Silba - Riviéra Zadar

Základní Informace

Ostrov Silba leží na horním okraji zadarského souostroví v Severní Dalmácii v těsném sousedství ostrovů Olib, Premuda a Kvarnerského ostrovu Lošinj (letovisko Mali Lošinj je vzdáleno pouhých 14 NM).

Dovolená na ostrově Silba

Jedinou větší obcí na ostrově Silba je stejnojmenná osada ležící v nejužší části ostrova, na jeho západní i východní straně tak má jeden přístav.

Ostrov Silba nabízí výjimečné klimatické podmínky, zejména vysoký počet slunečných dní, představuje tak ideální cíl pro dovolenou zejména pro milovníky vodních sportů.

Na ostrově naleznete pěkné oblázkové a částečně písčité pláže a několik velmi pěkných zátok (Papranica, Sveti Ante, Nozdre, Pernestica). Auta nejsou na ostrově povolena, můžete tak prožít idylickou dovolenou v čistém prostředí bez běžného hluku.

Tipy na výlet

Ostrov leží na trajektové lince ZadarMali Lošinj, která sama o sobě nabízí zajímavé možnosti výletů. Z krásného kvarnerského ostrova Lošinj můžete pokračovat dále na sever na jedinečný Cres.

V okolí zadarské riviéry na pevnině se zase nachází Národní parky Paklenica, Krka a ostrovní archipelág Kornati a přísně chráněné přírodní oblasti Velebit a Telašćica. Samotný archipelag před zadarským pobřežím tvoří mnoho menších i větších ostrovů (Dugi otok, Pašman, Ugljan, Vir, Ist, Premuda) ideálních jako cíl výletu.

Na Riviéře Zadar se nachází i další historická města s překrásnými památkami. Milovníky historie nadchne kromě samotného letoviska Zadar také návštěva letoviska Biograd na Moru, které bylo v minulosti sídlem chorvatských králů. Dnes je turistickým a zvláště pak jachtařským střediskem s jedinou marinou na chorvatském pobřeží s podmořským osvětlením.

Interaktivní mapa Chorvatska

Riviéra Zadar - další letoviska

Zobrazit

Severní Dalmácie - riviéry

Zobrazit

Chorvatsko - další oblasti

Zobrazit

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 28.02.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube