Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Chorvatsko - Panorama - Caska - Pláž

Další panoramata v letovisku:

Informace o letovisku

Malebné letovisko Caska je v současnosti klidná osada s bohatou historií, kterou najdete 2 km od vyhlášeného turistického letoviska Novalja ležícího ve stejnojmenné zátoce na západním pobřeží ostrova Pag.

Bohatá historie letoviska Caska

Na území osady naleznete několik památek z minulosti antické osady a později významného města Cissa. Na návrší sv. Jiří, je možné navštívit naleziště s troskami budov, akropole, akvaduktu a nově objevenou antickou nekropolí, které se zachovaly po katastrofálním zemětřesení ve 4. století n. l.

V blízkém letovisku Novalja, které bylo jako antická Novalia předměstím a přístavem města Cissa, můžete obdivovat antický podzemní vodovod (Talijanova buža) o délce cca 1 km. Vodovod s několika nadzemními otvory, tzv. větráky, je vytesaný ve skále a znovu objeven byl až v 19. století. Část vodovodu je zpřístupněna turistům.

Dovolená u moře v letovisku Caska

Letovisko Caska a okolní turistická střediska jsou vyhledávána zejména kvůli překrásným plážím. Přímo v letovisku můžete odpočívat na vynikající oblázkové pláži s hrubým pískem.

Nejatraktivnější je jistě rozlehlá pláž Zrće z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře.

Severně od letoviska Caska (2 km) v osadě Stara Novalja leží pláž Planjka-Trinčel z jemného písku, další z pláží s pozvolným vstupem do moře ideální pro rodiny s dětmi.

Oblíbená je také populární pláž Straško ležící asi 1 km jižně od letoviska Novalja se stejnojmenným kempem (1 km jižně) obklopeným borovým lesem.

Tři ze zmíněných pláží Zrće, Trinčel a Straško byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou.

Návštěvníci letoviska Povljana ocení zejména překrásnou pláž Dubrovník se zázemím tvořeným celodenně otevřenými kavárničkami, bistry a restauracemi.

Aktivní dovolená v blízkém letovisku Novalja

Přestože Pag bývá cílem turistů, kteří dávají přednost levnějším letoviskům, klidu a čistému moři, a nevyhledávají intenzivní noční život, nabízí i pravý opak. Tím je pláž Zrće, která je vyhlášeným centrem zábavy s množstvím diskoték a nočních klubů pro mladé.

Letovisko Novalja nabízí výborné podmínky milovníkům vodních i pozemních sportů, kemp Straško je vyhlášeným sportovně rekreačním střediskem a na své si díky značeným cyklostezkám přijdou i vyznavači cyklistiky.

Spojení na ostrov zajišťuje trajekt z Prizny na pevnině do Žigljenu na severovýchodním pobřeží ostrova. Ostrov je na jihovýchodě spojen s pevninou také mostem.

Můžete tak bez problémů vyrazit na delší či kratší výlet do některého z překrásných historických měst na pevnině (Zadar, Biograd na Moru, Nin). Milovníci přírody rádi navštíví Národní parky Paklenica, Krka a ostrovní archipelág Kornati a přísně chráněné přírodní oblasti Velebit a Telašćica.

Ubytování

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2024 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 30.04.2024).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze na jeden voucher.

Follow us on YouTube