Croatia as never seen before Více o nás »
  • cs

Menu

Užitečné odkazy

Poreč - Riviéra Poreč

Základní Informace

Letovisko Poreč je centrem oblasti Riviéra Poreč na pobřeží Istrijského poloostrova je největší a nejnavštěvovanější středisko cestovního ruchu na celém jadranském přímoří.

Hotelová aglomerace Riviéry Poreč

Hotelová aglomerace vyrostla severně a jižně od starého města na velice členitém pobřeží. Zahrnuje např. střediska Lanterna, Solaris, Pical, Plava a Zelena laguna, atd...

Krásné borové lesy obklopující letoviska sahají často až k moři, dopravu mezi nimi obstarává autovláček.

Historie oblasti

Letovisko Poreč bylo významnou římskou osadou (Colonia Iulia Parentium). Ve starém jádru se dochovala římská městská struktura se dvěma klasickými osami - cardem a decumanem a dále pozůstatky fóra se zbytky Neptunova a Martova chrámu z 2. stol.

Primát však patří komplexu Eufraziovy baziliky (též Basilica Eufrasiana) ze 6. století, vzácné památce byzantského umění, ojedinělé na východním Jadranu. Od roku 1997 je tato stavba zapsána v seznamu památek světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Dovolená u moře na Riviéře Poreč

Riviéra Poreč nabízí přírodní kamenité pláže s často uměle rozšířené, doplněné vesměs oblázky, betonovými platy a terasami.

Některé z pláží na Riviéře Poreč byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou, patří mezi ně pláž naturistického kempu Ulika, pláže kempů Zelena Laguna a Bijela uvala, Městská pláž (Gradsko kupalište), pláž Borik, Oliva a Brulo a pláže některých hotelových komplexů.

Aktivní dovolená na Riviéře Poreč

Riviéra Poreč tvoří jedno velké sportovní středisko s velkou nabídkou sportovních aktivit, která se stále rozšiřuje. Oblast má ideální podmínky pro vodní sporty (windsurfing, jachting, potápění, vodní lyžování).

Místní speleologická společnost organizuje výpravy do některé z jeskyň v okolí zpřístupněné krápníkové jeskyně Baredine (za doprovodu odborníků-speleologů). V podzemních vodách jeskyně žije vzácný endemit Dinárského krasu, macarát jeskynní (Proteus anguinus, chorvatsky čovječja ribica).

Chorvatsko

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku v sezóně 2020 od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.05.2020).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

  • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
  • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
  • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
  • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
  • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
  • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube

Booking na sezonu 2020 jsme již opět zahájili!


Vážení klienti a přátelé Jadranu,

Rezervujte si dovolenou v pohodlí svého domova na www.adriadatabanka.com

Chorvatsko i azurový Jadran vás i v sezoně 2020 přivítají s otevřenou náručí.

Dočasně máme omezenou pracovní dobu

Od pondělí do pátku 10:00 – 16:00 hodin jsme vám k dispozici na infolince +420 775 999 955 nebo emailu adria@adriadatabanka.com

Chorvatsko a Slovinsko otevřely hranice pro turisty z EU. Seznamte se s oficiální informací na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a Velvyslanectví ČR v Záhřebu.
Přečtěte si stežejní článek č.2, odstavec č.3. https://www.mzv.cz/zagreb/cz/zpravy_a_udalosti/cestovani_a_podminky_vstupu_do.html

Váš Adria Databanka Team