Croatia as never seen before Více o nás »

Menu

Užitečné odkazy

Trpanj - Poloostrov Pelješac

Základní Informace

Příjemné městečko Trpanj je jediné větší letovisko na severním pobřeží druhého největšího poloostrova v Chorvatsku, poloostrova Pelješac, který se prostírá mezi pevninou a ostrovy Korčula a Mljet v délce více než 65 km.

Trpanj byl v minulosti hlavním přístavem na poloostrově Pelješac, dnes je cílem trajektové linky z pevniny, z přístavu Ploče.

Odpočinek v letovisku Trpanj

Letovisko má díky své poloze velmi příznivé mikroklima a bujnou vegetaci, v blízké zátoce Blace je naleziště peloidu, léčivého bahna, které má velmi dobré účinky při prevenci a léčbě poruch pohybového systému, poruch nervových a v protistresovém relaxačním režimu.

Bohatá historie letoviska Trpanj

Strážkyní přístavu je socha Panny Marie Hvězdy moře (Zvijezda mora), ochránkyně rybářů a námořníků, která stojí na skále před přístavem.

Městečko Trpanj vyrostlo v blízkosti pozůstatků římské usedlosti, dochovalo se z ní však velmi málo (část moziaky na hřbitovní zdi). Na okolních kopcích najdete další památky: zříceninu pevnosti rodu Kačićů, kostel sv. Rocha, od kterého je nádherný výhled a několik kapliček.

Dovolená u moře v letovisku Trpanj

Na okraji letoviska najdete příjemnou oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do vody vhodnou i pro velmi malé děti. Za dalšími plážemi se vydejte do okolních zátok.

Překrásná pláž z jemných oblázků v zátoce Divna (7 km) nebývá ani v létě příliš zaplněná návštěvníky, v borovém lesíku u zátoky najdete malý kemp s konobou.

Další možností je výlet do zátoky Duba Pelješka(9,5 km) s pěknou pláží a zbytky římské stavby na dně moře.

Výjimečná vinařská oblast

Vápencové, poměrně vysoké hřebeny se táhnou podél pobřeží poloostrova Pelješac. Mezi nimi se ve středu poloostrova rozkládá úrodná nížina proslulá nejlepšími druhy chorvatské vinné révy.

Z okolí Orebiće (11 km napříč ostrovem) pochází vyhlášené červené víno postup, které lze ochutnat a koupit na několika místech v Orebići. Necelých 20 km vzdálená je obec Potomje, středisko vinařské oblasti Dingač. Svahy v oblasti jsou posázeny autochtonním druhem vinné révy, plavac mali crni, který se zpracovává ve značkové víno dingač. Značkový dingač náleží mezi deset nejlepších odrůdových vín na světě.

Chorvatsko

slevy LAST
MINUTE

Na pobyty v Chorvatsku od nás obdržíte slevu 3 % až 5 % z celkové částky (Sleva je platná do 31.10.2018).

Slevy pro skupiny » více

Při objednání pobytu v Chorvatsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osob: sleva 500,- Kč
 • skupina 12 – 15 osob: sleva 1000,- Kč
 • skupina 16 – 20 osob: sleva 1500,- Kč
 • skupina 21 – 25 osob: sleva 2000,- Kč
 • skupina 26 – 30 osob: sleva 3000,- Kč
 • u skupin více než 30 osob: sleva dohodou

Částka za pobyt musí být hrazena jednou fakturou a bude vystavena pouze jeden voucher.

Follow us on YouTube

Proč s námi?

 • Zázemí stabilní společnosti
 • Rozsáhlá databáze všech typů ubytování v Chorvatsku
 • On-line rezervace a platba z domova
 • Více než 20 kriterií pro vyhledávání
 • Detailně zpracovaná nabídka s informacemi o okolí
 • Jedinečné vyhledávání ubytování v Chorvatsku přes mapu Google